Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OGŁOSZENIE - zmiany lub zakończenie gry
Autor Wiadomość
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 10-03-2017, 02:32   OGŁOSZENIE - zmiany lub zakończenie gry

Zmiany w grze.

Na początek znów, niestety, powinnam powiedzieć "PRZEPRASZAM" – przyznaję, że własny projekt gry mnie pokonał. Ilość godzin, potrzebnych do prowadzenia rozgrywki w takim systemie, znacznie przekracza moje możliwości. Żeby sensownie i skrupulatnie wyliczyć wszystkie sytuacje, musiałabym poświęcić na to nie mniej niż 5-6h. Dziennie.
Po prostu nie dam rady.
Drugą przyczyną jest to, że prosiłam o minimum 15 graczy i zgłosiło się tylu, tymczasem realnie, a nie sporadycznie grających mamy około 8. Zdaję sobie sprawę, że w dużej mierze to wina długich przerw, jakie robiłam w grze.
Dziękuję osobom, które świetnie wyprowadziły swoje kraje do tego momentu.
Działania Wergundii, Styrii, Laro, Itharos i Tryntu nabrały dla mnie twarzy i emocji. Także emocji Waszych pomyłek i zwycięstw. Nawet jeśli zamkniemy w tym miejscu, to ja z mojego punktu widzenia uzyskałam ogromnie wiele – mianowicie pogląd na proporcje i szanse tej wojny. Mniej więcej wiem, jakie są szanse i możliwości. I za to Wam bardzo dziękuję, bo to się przełoży na sens politycznej aktualizacji.
No i wielkie dzięki dla Aver, ktora uratowała mi dupę, przejmując kampanię tryntyjską w cięzkim momencie, a także dla Wydry, która mnóstwo zrobiła organizacyjnie dla Talsoi i Samni. <3 <3 <3 Odwdzięczę :)

A teraz najważniejsze – co dalej.

Więc sumując wnioski:
1. System
Po testowych starciach, kilku poprawkach i korektach – miałam wrażenie, że to działa. Choć wciąż wydaje mi się, że istnieje milion czynników, o których zapominam, to zdaje się to mniej więcej logicznie działać. Pokazały to wyniki potyczki pod Kor-San, bitwy o Getheni, kampanii tryntyjskiej, talsojskiego ataku na przyczółki Zatoki. Te cyferki zadziałały i licząc je widziałam przed oczami przypisane im postaci i efekty.
ALE TO JEST ZBYT PRACOCHŁONNE.
Jeszcze gorzej rzecz się ma w przypadku akcji wywiadowczych, które prowadziła Styria i Aenthil głównie. Każda z tych akcji kusiła mnie do rozpisywania na drobne szczegóły, bo przecież od tych szczegółów zależałyby jej losy. W efekcie misja na Visnohorze zajęła mi 20 godzin opisywania...
Być może zatem w przyszłości należałoby stworzyć program do obsługi takiej gry, bo ręczne liczenie tego to jest absolutna mordęga nawet dla dwóch osób.
Bez jakiejś automatyki należało prowadzić tylko jeden sektor działań, a nie 10.
Tym samym schodzimy do wersji robienia z tego formy gry internetowej, nie przeczę, ze kusi mnie ten pomysł i na przyszły rok o tym pomyslę, jednak jeśli zainteresowanie wśród graczy nie przekroczy 10 osób, to trudno będzie.

Na teraz mogę zaproponować kilka rozwiązań:
kończymy grę tak jak ona się zatrzymała, z uwzględnieniem wyliczeń zaordynowanych potyczek i akcji, które za chwilę podam. Nie wszystkie będą szczegółowymi analizami cyfr, część z nich, jak np. Talsoi, podam w formie opisowej, analizując polecenia wydane przez graczy
gramy dalej w formie mniej szczegółowej – tj. system cyfrowy zostawiamy na kiedyś, tudzież ja go używam pomocniczo, a wyniki waszych poleceń przedstawiam Wam jak posty pbf-a – w formie opisowej, lekko pomagając sobie cyframi.
Ta forma wymagałaby:
o z Waszej strony zadawania mniej pytań, a kreowania więcej odpowiedzi. Przykładowo zamiast:
"jakie są warunki zycia ludności w tej dzielnicy miasta" gracze kreowaliby z góry, że "ta dzielnica miasta leży na wybrzeżu rzeki, więc pewnie jest tam jakaś przystań, może targ rybny, nie jest w centrum, więc nie jest tą reprezentacyjną luksusową, mieszkają tu pewnie rodziny rybaków i handlują". O ile nie będzie to coś bardzo nielogicznego, to potwierdzę i w ten sposób gracze podzielą między siebie świat w którym grają, co da kilka osób do kreacji świata, a nie jedną.
o z mojej strony – maksymalnego ułatwienia. To oznacza, że zderukowalibyśmy zasłonę informacyjną, a zainteresowani grą gracze mogliby wspólnie się naradzać nad losem całego frontu Północy. W tajemnicy na forach indywidualnych byłyby wyłącznie sprawy, które ktoś intencjonalnie życzy sobie ukryć.
W jednym wątku bedę też odpisywac co do wyników posunięć, w formie znacznie bardziej ogólnej niż dotychczas – tj. będę opisywac pokrótce słownie warunki powodzenia misji czy bitwy i jej wynik w skrócie plus procentowo straty. Liczenie wojsk i detale będą w Waszych rękach.
Jednak dalsza gra wymaga deklaracji z Waszej strony – ile osób jest poważnie zainteresowanych i deklaruje, że będzie grać.

Uwaga, nie jest to z mojej strony żaden nacisk, nie obrażę się, jesli zrezygnujecie :)
Jeśli chcecie grać dalej, postaram się podtrzymać obietnicę i poprowadzić w formie uogólnionej, zebyśmy mogli wyprowadzić tę wojnę do momentu fabuły 2017 czyli do roku 938.


Zeby ułatwić decyzję, podaję mniej więcej skrót sytuacji na wszystkich frontach, jakie mamy. Jadąc od samego południa:

1. Leth Caer
Zaangażowani:
Caer
Laro
Qa
Styria


Wspomagane przez 10-tys. korpus Laro, który wysłała tam tants'an, będzie musiało postawić się cofającej się z granicy 50-tys. armii. To X korpus Utzyao, zawrócony na wieść o ataku ze strony Miasta na Bagnach.
Caer zdecydowało za pomocą ogromnego rytuału rozszerzyć granice Obręczy, podjęło też kilka innych działań, które dały im do ręki potężne oddziały. Qa odczuli to aż w d... no daleko.
Tu więc stoczona zostanie jedna z bitew, Caer odciąga tym samym część Utzyao od północy, ściągając ją sobie na głowę.

2. Styria


Zaangażowani:
Styria
Qa
Punkty:

Puszcza – na rozkaz dowództwa, poprzez działających w terenie agentów SSW zaktywizowano i wyposazono partyzantkę, która utrudniła znacznie przemarsz brygad Utzyao na północ. Dzięki paraliżowi przepraw na Loraniss w rejonie Perdaganu 100 tys. ludzi nie stoi jeszcze pod Erwick. Ta akcja powinna przerodzić się w opanowanie tego obszaru i próbę odcięcia walczących yao od kraju.

Port Hawren
Akcja dywersyjna Styrii opóźniła wypłynięcie floty transportowej, choć pociągnęła za sobą spore ofiary, to jednak była skuteczna. W efekcie zmasowania wielkiej ilości oddziałów w rejonie Hawren zaistniała mała katastrofa ekologiczna i istotne problemy z transportem i zaopatrzeniem. Ludność cywilna Hawren zapłaciła za opóźnienie inwazji na północ o miesiąc.
Akcja w tym rejonie wymagałaby natychmiastowego ataku na miasto, a to niemożliwe.

Styrgrad.
Jest celem II Brygady Utzyao i z pewnością styryjscy powstańcy nie wytrzymają tego uderzenia. W mieście Styria ma świetnie przygotowaną dywersję, ale brakuje tu zdecydowania – bowiem aby utrzymać Styrgrad, konieczne jest natychmiastowe odebranie go i zniszczenie wojsk 5.k. Mityao wokół. Tego nie da się zrobić bez sił wergundzkich – to przyczyna, dla której zadaniem wojsk Qa pod Erwick było możliwie długie trzymanie tam najsilniejszej armii Północy.
By zdobyć do końca i utrzymać Styrgrad, centralny punkt tej części mapy, potężną fortecę i kluczowy punkt komunikacyjny, zapewniający kontrolę na pd od Aenthil, konieczne jest natychmiastowe rzucenie tam sił wergundzkich, tym samym natychmiastowe zamknięcie sprawy pod Erwick.

3. Laro
Zaangażowani:
Laro
Styria
Wergundia
Qa


Prowadzony przez jedną osobę sztab jest kluczowy dla zwycięstwa Północy i trzeba to jasno powiedzieć. Bez wojsk Laro nie ma realnej szansy na zwycięstwo (choć są szanse na przetrwanie ataku... no i jest jeszcze szalony fart)

Punkty:
Erwick – Telfamba może zakończyć tę bitwę praktycznie w przeciągu kilku tygodni. Zgromadzone tam 20 tys. świetnych żołnierzy plus 5 tys. magów, korzystających z gigantycznej intersekcji. Do tego oddziały huanu Rino, które właśnie wspólnie ze Styria roznisły 20-tysięczne oddziały Qa pod Kerlą, zamykając Perbatasan od południa...
By siły Laro były mozliwie najbardziej przydatne, powinny zrezygnowac z rozbicia na wiele jednostek. Skorzystanie z pomocy SSW, która jest dłużnikiem Laro, w kwestii zapewnienia ochrony wywiadowczej granicy panstwa powinno zabezpieczyć tęże granicę przed niespodziewanym atakiem. Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że wchodząc na teren Laro Qa spowodowaliby uruchomienie mobilizacji, jakiej dotychczas nie widziano, w przeciągu kilku tygodni co drugi Laro stanie pod bronią, gotów do walki i wyszkolony.
Qa musieliby być szaleni... albo rzucić na Laro całe Utzyao. Ale tego nie uczynili.
To natomiast stanie się, kiedy na planszy tych szachów zostanie juz tylko Laro.
Elfy przekroczyły granicę, Qa nie pójdą na pokój z nimi i będą dążyły do przetrącenia kręgosłupa i zneutralizowania zagrożenia z ich strony.
Laro jest tym czynnikiem, który może przejąć maszerujące z Perdagan korpusy III brygady (Cuitlachtli) – to 250 tys. które przemaszeruje wzdłuż laryjskiej granicy do Kalidorei a dalej na Wschodni Korytarz. Fortece Kalidorei opierały się kilka lat atakom Qa, bronione przez Styrię (to tzw Enklawa), obsadzone przez Laro powinny wytrzymać długo.
Na tyle długo, by Wergundia i Styria zabezpieczyły Styrgrad.

Wówczas sytuacja byłaby następująca –
Forteca Styrgradu przyjęłaby uderzenie II brygady, Kalidorea – III Brygady, zaś operująca w terenie, rosnąca w ochotników armia wergundzka zdązyłaby spacyfikować Aenthil.

Jeśli III Brygada nie zostanie zaatakowana i osłabiona podczas przemarszu z Perdagan do Perbatasan, za pół roku pod oblężeniem znajdzie się Telfamba, a całość zdobyczy w rejonie wschodniego korytarza pójdzie na marne.

4. Aenthil

Zaangażowani:
Aenthil
Talsoi
Styria
Wergundia

Punkty:

Parve:
Po akcji SSW niszczącej zapasy żywności na przednówku, mało rolnicze Aenthil jest w nieciekawej sytuacji. Stąd wojska towarzyszące 4. korpusowi w ogromnych ilościach konfiskują wszelkie ilości zywności na terenie Parve i przesyłają na południe. Kampania na południu Wergundii jest dla Aenthil konieczna.

Talsoi;
Korpus pacyfikacyjny Aenthil zawisł nad stolicą Talsoi i zarządził oblężenie. Na całe talsojskie szczęście, to bowiem oznacza czas, każdy dzień zwiększa szeregi talsojskich powstańców..
Oddziały powstańcze, dysponując zdobyczną flotą, nie pozwoliły zamknąć się w mieście, wypłynęły na wody zatoki, aby przyjąć w pierwszej kolejności nadciągającą fllotę Qa. I tę potyczkę wygrały. Obecnie flota Talsoi ma kontrolę nad niemal całym wybrzeżem i moze skutecznie atakować oblegające Talsoi siły Aenthil.
Od Talsoi zależy, czy dobrze wybiorą moment ataku, by nie zmarnować szans i nie stracić zbyt wielu zołnierzy.
Samo Aenthil natomiast jeśli natychmiast nie przyśle posiłków przeciwko Talsoi, to straci ten obszar. Jeśli zamierza go tracić, powinno wycofać się natychmiast, oszczędzając życie swoich żołnierzy. Talsoi nie zaatakują na lądzie, bo są tam wielokrotnie słabsi.
Wysłanie jednak dalszych oddziałów na Talsoi spowoduje osłabienie kraju, co może mieć znaczenie, jeśli Wergundia odbije Styrgrad. Aenthil może się zastanawiać nad blitzkiregiem, tj. silnym uderzeniem na Talsoi i szybką pacyfikacją, ale może nie zdążyć, lub nie zdołać utrzymać do momentu, kiedy nie przyjdzie jej bronić się na własnym terenie.

Erwick
Działania lominów w rejonie Erwick znacznie podniosły ilość ofiar śmiertelnych w oddziałach Wergundii atakujących Tereste. Łucznicy aenthilscy także dołożyli swoje do obrony tej pozycji, flankując następnie wycofujące się siły Qa przez swój teren.

Aenthil chcąc przetrwać powinno skupić się na obronie własnego terenu, zamiast rozdrabniać na poszczególne fronty, na których niewiele znaczy z racji liczebności. Wytrwanie do momentu nadciągnięcia sił Utzyao oznacza dla tego kraju być albo nie byc.

5. Talsoi
Zaangażowani:
Talsoi
Aenthil
Qa


Sytuacja opisana powyżej, powtórzę:
Korpus pacyfikacyjny Aenthil zawisł nad stolicą Talsoi i zarządził oblężenie. Na całe talsojskie szczęście, to bowiem oznacza czas, każdy dzień zwiększa szeregi talsojskich powstańców..
Oddziały powstańcze, dysponując zdobyczną flotą, nie pozwoliły zamknąć się w mieście, wypłynęły na wody zatoki, aby przyjąć w pierwszej kolejności nadciągającą fllotę Qa. I tę potyczkę wygrały. Obecnie flota Talsoi ma kontrolę nad niemal całym wybrzeżem i moze skutecznie atakować oblegające Talsoi siły Aenthil.
Od Talsoi zależy, czy dobrze wybiorą moment ataku, by nie zmarnować szans i nie stracić zbyt wielu zołnierzy.
Samo Aenthil natomiast jeśli natychmiast nie przyśle posiłków przeciwko Talsoi, to straci ten obszar. Jeśli zamierza go tracić, powinno wycofać się natychmiast, oszczędzając życie swoich żołnierzy. Talsoi nie zaatakują na lądzie, bo są tam wielokrotnie słabsi.
Szansą Talsoi jest przejęcie możliwie dużej ilości okrętów do czasu, póki nie przejmą stoczni i nie zreaktywują własnej floty. Armia Talsoi na morzu zyskuje dwukrotność swojej siły na lądzie, zatem tam właśnie powinna walczyć. Dotychczas Talsoi zbyt mało poświęciło uwagi mobilizacji oddziałów, ma jeszcze ogromne rezerwy i musi je uruchomic.


6. Wergundia

Zaintersowani:
Wergundia
Styria
Trynt
Terala
Qa

Wergundia ma otwarte dwa duże fronty, a za chwilę będzie miała ich 4.

Erwick:
Operująca pod Erwick armia musi zakończyć możliwie szybko, frontalnym uderzeniem, tę bitwę i ruszyć na Styrgrad. Ten ostatni jest kluczem do planu oddzielenia Qa od ich kraju i zaplecza na linii Loraniss. Jest także kluczem do odrodzenia armii styryjskiej i możliwości ekonomicznych tego kraju, w przeciwnym razie Wergundia będzie musiała walczyć sama na północ od Aenthil.

PArve:
Gdyby udało się spacyfikować 4. korpus siłami rekrutów i Tymenu Mgieł, sytuacja w regionie powinna być opanowana. Ponieważ walka toczy się na terenach wergundzkich, da się uruchomić moblizację stanu zagrożenia i znacznie zwiększyć w krótkim czasie liczebność armii, jednakże kosztem jakości i wyszkolenia. W tym wypadku liczy się jednak czas i możliwie szybkie odblokowanie Erwick.

Visnohora.
Kniaź Derwan przystąpi do wojny na pierwsze wieści o tym, ze Samnia ruszyła na Ofir. Z pomocą Tryntu powinien poradzić sobie z siłami Qa na swoim terenie. Qa w Visnohorze po śmierci Seitiriego znacząco osłabli (morale przekłada się na konkretne liczby), jak można się domyslić także są nastawieni głównie na wytrwanie do momentu desantu Utzyao. Jeśli ten się opóźni, ich morale spadnie jeszcze bardziej.
Visnohora jest niemal nie do zdobycia.... potrzebna byłaby przewaga liczebna – duża!, sprawne oddziały specjalne oraz dobry plan uderzenia. Duża siła magii krusząca mury może nie wystarczyć na tak opancerzone miejsce, choć z pewnością pomoże.
Jesli uda się odbić Visnohorę przed latem 936, to wszystkie siły północy powinny zostac rzucone na obronę wybrzeża.
Jeśli nie – Visnohora powinna zostać szczelnie zamknięta w oblężeniu i zagłodzona.

Wybrzeże:
wszyscy już wiedzą o tym, że desant nastąpi. Nikt jeszcze nie wie, gdzie dokładnie. W Sojuszu są kraje, które maja wystarczający potencjał wywiadowczy, by te informacje zdobyć. Wówczas w owych miejscach Północ powinna zgotować Qa takie powitanie, żeby plaża Omaha wyglądała przy tym jak piaskownica. I nie ma na to innego sposobu. Utzyao w momencie zdobycia przyczółków na wybrzeżu stanie się nie do pokonania w tym rejonie i zmusi Wergundię do oddania Styrii i wszystkiego na południe od Aenthil.

7. Itharos
Zainteresowani:
Itharos
Ofir
Samnia


Tu sytuacja wygląda skrajnie inaczej niż startowa. Mały Ofir odstąpił od oblężenia, a oba kraje zawarły tymczasowy pakt przeciwko Samni.
Gorycz sytuacji polega na tym, że Mały Ofir został sam w swoich planach.
W Srebrnej Rzecze zawarto tajny pakt, który miał na celu zniszczyć Samnię, jednak pozostali sygnatariusze wycofali się z układu.
Tym samym Mały Ofir musi się zmierzyć sam z inwazją samnijską, mając za jedynego sojusznika dotychczasowego wroga czyli Itharos. To może być początek odrodzenia Ofiru, jednak może się okazać, że nie ma za dużo do odradzania po tym, jak przejadą po tym samnijskie arbany.

Dodatkowo Itharos ma własne problemy, powstanie w mieście opierało się na strukturach mafijnych i owa mafia obecnie rości pretensje do kontroli władzy w mieście.

8. Samnia
Zainteresowani
Samnia
Ofir
Terala
Trynt
Kesham


Kagan nie żyje. To jest top new wiadomości w Samnii tej wiosny. Po jego śmierci wśród wodzów starły się dwie koncepcje – ruszyć w sojusz z Qa przeciw Północy, czy ruszyć z Północa przeciwko Qa. Ta ostatnia koncepcja została odrzucona – Samnia nie jest w stanie uderzyć na kraj Qa, a z armii nie będzie łupów i zysków. Gdzieś jednak uderzyć muszą, tego żądają postawieni pod broń wojownicy, którym obiecano wyprawę wojenną. Wybiorą na kagana tego, kto im zapewni łupy i sławę.
Dowódcy więc wybrali wyjście pośrednie, aby nie iść otwarcie przeciwko północy, ani przeciwko Qa, wybrali rajd na bogaty Ofir.

W Samni z początkiem kwietnia wybuchła zaraza. Wergundia dostarczyła obiecane szczepionki – jednak ktoś ich ubiegł. Lomin'yaro jeszcze w Srebrnej Rzece przejęli plany wergundzkie, wysyłając Samni prawdziwą szczepionkę, spalili na panewce plany wergundzkie. Szczepionka sprawi, że w wyniku epidemii nie umrze 60% ludności, a "jedynie" 30%. W efekcie Samnia posiada honorowy dług wdzięczności u Aenthil i nie wystąpi przeciwko nim zbrojnie, nawet gdyby zerwała całkowicie sojusz z Qa. Natomiast Wergundia straciła w oczach samnijskiej dyplomacji wiarygodność.

9. Terala

Zainteresowani
Terala
Wergundia
Samnia
Trynt


Po upewnieniu się, że krajowi nie grozi agresja samnijska, kniaź Derwan zwoła alarmową mobilizację na własnym terenie (tę maksymalną), czyszcząc teren Terali z Azcayao. Siły teralskie utrzymają ten stan na jakieś 2 miesiące, potem zejdą do liczebności wojennej, od której jednak należy odliczyć Terali służących w szeregach Qa.
Ci z kolei przejdą na stronę Północy na pierwszy rozkaz Derwana, oddając sie pod komendę magniferów.

10. Trynt i Kesham
Przepraszam, że tak połączyłam, ale oba kraje stanowią składowe jednej kampanii, a na terenie Kesham żadne działania się nie toczą.
Zainteresowani
Trynt
Kesham
Wergundia
Qa

Kampania
Pierwsze uderzenie tryntyjskie w sojuszu z krasnoludami przyniosło efekty w postaci zamknięcia Askaronu w oblężeniu i zdobycia większości mniejszych zamków na terenie kraju. Dalsze posunięcia powinny uwzględniać możliwie szybkie odbicie Arden, a następnie, zależnie od przyjętego planu, ruszyć na Visnohorę lub zabezpieczyć wybrzeża (patrz -> wybrzeża -> Wergundia)

Tutaj także aby zwyciężyć, potrzebne jest dużo zdecydowania, koncentracja armii i szybkie posunięcia w kierunku kluczowych punktów na planszy. Północ nie ma czasu...



Podsumowując –
Północ może to wygrać. Ale wymaga to niepopełnienia błędów. Liczby są przeciw powstańcom, Qa mają gigantyczną przewagę. Północ musi wykorzystać każdą możliwość by, wg zasad określonych w grze, podnieść ilość punktów w dany starciu. To może byc kreatywne, tj. nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby gracze sami sugerowali takie czy inne powody, dla których dane jednostki mogą zwiększyć możliwości bojowe w danej potyczce.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 10-03-2017, 13:14   

Cytat:
Ale tego nie uczynili.
To natomiast stanie się, kiedy na planszy tych szachów zostanie juz tylko Laro

Albo kiedy moje tajemniczo - niehonorowe ruchy się udadzą i Utzyao wkurzy się na mnie :D

Droga Indi i Avr
Cholernie mi się spodobała sesja. Naprawdę, błądzenie w labiryncie dyplomacji, statystyk, wojsk, liczb, rzeczy - przecudowne. (też dlatego, że miałam co robić).
Najchętniej podtrzymałabym grę taką, jaką jest, gdzie sama podejmuję decyzje, piszę sobie opowiadania. Mega się wczułam w szanowną t'antsan Savrę Enei Motte Ahí. I jej doradców huan'tsanów. I żal pozostanie, gdy gra się zmieni lub zakończy ;) żal, bo nigdy na Silberze nic nie szło mi tak dobrze :sad:
Niemniej jednak, wybierając między zakończeniem, a kontynuacją, chcę kontynuować. Zostały jakieś wątki Andhakary do skończenia [KHEM KHEM], rozstawienie Telfamby, magiczno-kosmiczny łomot... Eh :')
Doceniam ogromną pracę, która się świetnie objawiła, szopa dyplomatę i w ogóle cudo. Jeszcze jedna propozycja przyszła mi do głowy, ale wątpię, że się uda - można by graczom dawać do rozpisania bitwy, w których ich wojska nie biorą udziału (np. mi jakieś Talsoi czy coś).
Także, bez względu na to, jak się to potoczy, ja dziękuję ze swojej strony bardzo i mocno i deklaruję chęć grania dalej.

I skoro to oficjalne...
~Leite, jednoosobowy sztab laryjskiego wpierniczu
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

Ostatnio zmieniony przez Leite 10-03-2017, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Onfis 

Wysłany: 10-03-2017, 15:40   

Ja powiem tylko, że jako frakcja mająca zakontraktowany wpiernicz z każdej strony i w pewien sposób osamotniona, nie wiem czy w ogóle będę miał jak sie pozastanawiać nad "wspólnym frontem Północy". Zwłaszcza, że to dezinformacja, błędy i niedomówienia były moją bronią. Poza tym bardzo liczyłem na ciekawe starcia wywiadowcze ze Styrią, a tu bez tajemnic, to już nie tak fajnie :P
Oczywiście chętnie mogę cię Indi zarzucać pomysłami na kolejne wredne akcje, za które Norymberga dla Onfisa to ledwo sprawa o wykroczenia ;) Chętnie też powpychał Północnikom szpile wszędzie tam gdzie się da - zresztą wiesz, co robił mój wywiad :P
Także bez woalu tajemnicy, Ten-Mniejszy-Adwersarz chyba będzie musiał ustąpić, chyba, że znajdzie się jakaś opcja ;)
 
 
Myszołowianka 
Mysza

Skąd: z Lasu :P
Wysłany: 10-03-2017, 20:24   

Przyznam się, że bardziej zajmowała mnie gospodarcza strona całej gry i dlatego to nią się zajmowałam, odbudowa, handel, biurokracja i sprawy wewnętrzne. Jestem za kontynuowaniem gry, nawet w formie ograniczonej. Jednak ani trochę nie zajmuję się ruchami wojsk więc ta decyzja nie należy do końca do mnie.

( Jak oficjalnie, to oficjalnie)
~Mysz, Księgowość Wergundzka
_________________

~Zataczanie kół to nie cofanie się, to podążanie drugi raz tą samą drogą~ Mysza Epi 2017
2016 turnus III szamanka Myszołowa
"Myszołowianka"
2016 zimówka Naseria z rodu Vespa poseł z LC
2017 prolog Daniela Carillo kapłanka Tavar z oddziału zwiadowców
2017 Sztandary Gisela Bevo Czarownica/Zwiadowca Wergundzki
2017 turnus IV Ireth z rodu Alma Curo Concordii "P.Alma"
2017 Epilog Ireth z rodu Alma Curo Concordii
2018 Zimówka Wes'Len Tlais Inne aep Sitha Vire
2019 Gospoda Asta chirurg z Liryzji
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-03-2017, 23:53   

Ej, to miała być gra wojenna. Ja dalej na jakąś bitwę czekam :D ! Muszę obronić mój kraj przez tymi barbarzyńcami z północy, sam zdradzony przez moich niedoszłych sojuszników. Jednakże nie poddam, najbystrzejsze umysły w Ofirze pracują nad sposobem pokonania samnijskiego zagrożenia. Masz główny budowniczy, Donaldus Tampus, zbiera materiały budowlane na fortyfikacje na północnej granicy. I zapłaci za nie Samnia!
 
 
VanRex 


Wysłany: 11-03-2017, 03:21   

O nie, nie, nie. Dostałem bombą w twarz, muszę się zemścić. Koniec gry mi tej możliwości nie da. No i kurcze pomimo chwil frustracji, była to dobra zabawa (ale siedzenia w liczbach to ci nie zazdrościłem). Tak czy siak kontynuacja tego grajdołka w jakiekolwiek formie to wybór, na który głosuję.

Za wolną północ!
~Ja 2k17
_________________
2016 III turnus to był - Tergor, ten od bicia
2016 Epi - Wciąż Tergor, wciąż od bicia
2016 Zima - Zgadnij kto i zgadnij od czego
2017 Bitewny - Taren, paladyn od rytuałów i bicia
2017 III - Tergor, ten co chciał być od bicia
2017 Epi - Torres, znowu od bicia <3
2018 18+ - Wielki Mistrz od bicia i obrywania
2019 Zimówka - Wielki Mistrz od bicia bandytów
2019 Step - Tsaagan, Keshig od ochrony i bicia, acz w tym pierwszym był kiepski
2019 III(?) - Wielki Mistrz od bicia. Ostatni raz, gdy zbił kogoś prawą dłonią i pierwszy, gdy zbił kogoś lewą
2019 Epi - Thietmar, ten od bicia w morderczym duecie braci Ebenholtz!
2020 IV - Torres "Tristan" Montoya, ten zdrajca od bicia i bycia bitym
2020 Epi - Torres Montoya, Czarny Diabeł od knucia i bicia, co poszedł bić się sam, a wrócił we dwóch.
2021 III - Thiago Federico de Santerro Castaneda, łowca potworów od bicia potworów.

: - )
 
 
Szamalchemik 
Mistrz Wijów

Skąd: Kalisz
Wysłany: 11-03-2017, 03:44   

W grze raczej zostaję, zobaczymy jak mi wyjdzie przejęcie sfery kreacyjnej. Podejrzewam, że słabo. :P
No ale co, miałbym tak po prostu wziąć i tę Styrię zostawić samą? Niedoczekanie. ;)
...tylko niech te Wergundy w końcu ruszą zadki na Styrgrad bo im o tym trujemy od samego początku...
_________________
1. turnus 2013 - Szamalchemik Orła
2. turnus 2014, Epilog 2014 - Ysgard Fuilteah Feah, krasnal ze Smoczej
2. turnus 2015 - Julian Skellen, Smoczy kapłan Tavar †
Epilog 2015 - Eanraigh Iainson Borgh Du, przedstawiciel Halfdana, Jarla Północy
Prolog, 3. turnus 2016 - Laurenz (dar) Eich, mag bojowy z kardamonowej bandy, późniejszy członek Czarnego Tymenu
+18, Epilog, Zimówka 2016 - Kethren, niewyspany komandor wywiadu styryjskiego
Prolog 2017 - Tristan Sterling, furier Tercji Gerei †
Bitewny 2017 - Fernan Heyes, oficer Czarnej Tercji
2. turnus, Epilog 2017 - Kethren, "cholerny buc, wyśmienity psionik"
 
 
Narcyz 


Skąd: Gliwice
Wysłany: 11-03-2017, 10:37   

Kurczę... przyznaję, że okropnie mi przykro, że sesję należy okroić. Knucie w sztabie sprawiało coraz większą frajdę z operacji na operację. W zasadzie w szkole tylko myślałem o tym, jak tam się powiodła kolejna misja :D
No ale skoro mnie samemu rozgrywka zajmowała cały wieczór niemal codziennie, dla Indi ta wartość bedzie pomnożona razy ilość sztabów... no wyobrażam sobie problem.

No ale jeżeli można dopilnować żeby wszystko poszło tak jak powinno, to szkoda byłoby rezygnować. Więc o ile jakąkolwiek rację bytu ma w tej okrojonej sesji wystawianie dwóch przedstawicieli z jednego kraju, mogę kontynuować prowadzenie Styrii. W końcu Tercja Gerei czeka na rozkazy.
_________________
2013 - elf Trewil z Aenthil, członek 22. kohorty kondotierskiej Burego Tymenu
2014 - krasnolud Grovin z klanu Daramish, kapłan Styrwita (ten w kilcie)
2014 Epilog - elf podziemny Asar Iza'an Diaeth, poległy osłaniając odwrót towarzyszy
2015 - Syleus Agnilioni Koryliusz, uczony, astrolog, pisarz i filozof. Także nie żyje, a szkoda...
Larp zimowy - mistrz Narcyz, nieco narcystyczny bard, okazjonalnie współpracujący ze styryjskim wywiadem
2016; epilog; zimowy - Akh'Munkhsaar, ataman który został ming-bejem, szaman wilka. Epizodycznie, po raz kolejny bard Narcyz, styryjski wieszcz narodowy
Przebudzenie – Conrad Montebianco, żołnierz z tajemnicami…
2017 – Olgierd zwany Cukiernikiem, szlachcic-bandyta, zmarły raczej tragicznie
2017 Epilog - Guess what? Conrad Montebianco, a.k.a. Narcyz, ojciec, kochanek, podwójny szpieg, zdrajca, patriota i Mickiewicz
 
 
Kodran 


Skąd: Warszawa/Piastów
Wysłany: 12-03-2017, 23:53   

Wergundia się z sesji nie wycofuje i widzę, że reszta mojego sztabu też reprezentuje ten pogląd :D
_________________
2013- najemnik Nero(never forgetti)
2014- najemnik Kodran
epilog 2014- znów najemnik Kodran, Imperialista (tak jakby)
2015- Sarell, okrzyknięty Heroldem z Wierzchu (dzięki El)
epilog 2015- Sarell, #dziękiBryn ;)
2016- Severo dar Rodlingen, poborowy z Dakonii, później magnifer Czarnego Tymenu
Później też coś było grane
 
 
Adalbert 

Skąd: Łódź
Wysłany: 13-03-2017, 00:01   

To co miało być powiedziane, już powiedziano.
Trynty dalej walczą!
_________________
2014 IV- Adalbert Filon dar Jaeger
2015 IV- Korun
Prolog 2016- Adalbert Filon "Dziadunio" dar Jaeger
2016 III i Epi- Laurentius dar Duhr
2016 Zimówka- Noel dar Roderick
2017 Bitewny- Fearghas Gunnarson Sliabh Ard
2017 III- Fiodor Nikolaison
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 13-03-2017, 00:32   

*Trynty dalej nie dotrzymują danego słowa podczas spotkania dyplomatycznego efektownie pokazując póki co, iż jest ono warte nic. Chyba, że postanowią odkupić swój honor wykonując powinności do jakich się zobowiązali.
 
 
Adalbert 

Skąd: Łódź
Wysłany: 13-03-2017, 00:51   

*Trynty ignorują zaczepki poniżej poziomu i życzą małych zniszczeń.
_________________
2014 IV- Adalbert Filon dar Jaeger
2015 IV- Korun
Prolog 2016- Adalbert Filon "Dziadunio" dar Jaeger
2016 III i Epi- Laurentius dar Duhr
2016 Zimówka- Noel dar Roderick
2017 Bitewny- Fearghas Gunnarson Sliabh Ard
2017 III- Fiodor Nikolaison
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 13-03-2017, 00:52   

Zero honoru
 
 
Deft 
WAN


Wysłany: 13-03-2017, 21:50   

Zostaję ;)
Doba coraz krótsza, ale na sesję zawsze się trochę czasu znajdzie :3
_________________

2012 - Drekonim, Łucznik
2013 - Deft, Podróżnik
2014 - Deft, Podróżnik
2015 - Dhusthygrin, Kapłan Wajana
2016 - Dahira, Mag Bojowy
2017 - Defthagron, Kapłan Wajana
2018 - Defthagron, Kapłan Wajana
2019 I - Sangre, Nekromanta
2019 II - Defthagron, Kapłan Wajana
2020 - Sangre i Defthagron
2021 - Defthagron
 
 
Toraldson 
Pół pies pół Wergund

Skąd: Poznań
Wysłany: 13-03-2017, 22:28   

Także zostaje, żeby pomóc kolegom że sztabu ile się da
_________________
2016 turnus V-Ragnar Wergundzki fiordyjczyk, członek czarnego tymenu i agent sztabu konspiracji północy
Epi 2016-Ragnar Wergundzki fiordyjczyk który wyglądał jak samnijczyk (przy okazji adiutant Larnina który ciągle pilnował bramy😑)
Prolog 2017-Diego Veres
2017 turnus 3- Tharald Svenson najemnik
 
 
Zawisza 
obecnie Faragrim


Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-03-2017, 23:31   

Jeżeli chodzi o sztab Kesham to on zostaje pomniejszony ale zostaje :D
_________________
2015r V - Krasnoludzki najemnik Zawisza Czarny (†)
2016r V - Krasnoludzki mag bojowy Faragrim Dubhn (Najlepszy handlarz w całej Wergundii)
2016r Zimówka - Krasnolud Faragrim Dubhn przedstawiciel Wielkiej Rady Klanów
2017r Prolog - Cristóbal zwykły wieśniak który szukał żony
2017r III - Faragrim Dubhn również mag bojowy, tym razem bardziej chronił runiczne niż był bojowy
Ostatnio zmieniony przez Zawisza 13-03-2017, 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 13-03-2017, 23:54   

Racja, pomniejszony pod względem wierzytelność dyplomatycznej
 
 
Zawisza 
obecnie Faragrim


Skąd: Wrocław
Wysłany: 14-03-2017, 00:15   

To jest plan którego twój umysł nie zrozumie, cierpliwości
_________________
2015r V - Krasnoludzki najemnik Zawisza Czarny (†)
2016r V - Krasnoludzki mag bojowy Faragrim Dubhn (Najlepszy handlarz w całej Wergundii)
2016r Zimówka - Krasnolud Faragrim Dubhn przedstawiciel Wielkiej Rady Klanów
2017r Prolog - Cristóbal zwykły wieśniak który szukał żony
2017r III - Faragrim Dubhn również mag bojowy, tym razem bardziej chronił runiczne niż był bojowy
 
 
Aver 
Szop partacz.


Skąd: z kadeckiej szafy
Wysłany: 14-03-2017, 00:19   

Koniec offtopu. I Reshi, koniec prowokowania. To są sprawy które załatwiacie między sobą, nie na forum publicznym, i to w dodatku w temacie o zgoła czymś innym.
_________________
"What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?"
===
+ Avergill Cha'el, bambusowa łowczyni potworków = + Meriel'oarni Caernoth, cztery metry rany ciężkiej = + Słysząca Skałę Rill Pioc Ark'hant, imperialna skałomiotka = + Emilia ev. da Tirelli, sapientystka, morderczyni, agent SSW = + Inga, czarownica-sekretarka w Tymenie Mgieł = Cerys Stern, czarownica z kardamonowo-tymenowo-szakalową przeszłością = Aud Svanhildurdottir Sliabh Ard, poseł od Bryna i jednego zadania = Aina Macario, starsza Enarook z tępym nożem = Halli Auddottir, cfaniara z bandy Flodriego = + Arda, ta, która chciała dobrze = + Avarina de la Corde, Czarny Diabeł, który chciał pozostać człowiekiem = + Avilla Salarez, zwiadowca 22. Sz. G. F. d. K.
 
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-03-2017, 01:02   

Zawisza napisał/a:
To jest plan którego twój umysł nie zrozumie, cierpliwości

Cóż najwyraźniej to twój umysł nie zrozumiał, w ciągu tych wszystkich lat istnienia na naszej planecie, tej subtelnej różnicy pomiędzy obrażaniem fikcyjnego państwa a realnej osoby ;)
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 15-03-2017, 03:13   

Prrrrr, co to za jakieś dziwne szturchanki się tu uskuteczniają... :)

Trzeba chyba podsumować całość zagadnienia.
Z powyższego widzę, że wiele się tu nie zmieni co do "punktów aktywnych na mapie" -
Styria, Wergundia, Trynt+Kesham, Ofir (liczę już zatem ogólnie), do tego prowadzone przez kadrowców Talsoi, Samnia i Aenthil.
Onfis napisał/a:
Ja powiem tylko, że jako frakcja mająca zakontraktowany wpiernicz z każdej strony i w pewien sposób osamotniona, nie wiem czy w ogóle będę miał jak sie pozastanawiać nad "wspólnym frontem Północy". Zwłaszcza, że to dezinformacja, błędy i niedomówienia były moją bronią. Poza tym bardzo liczyłem na ciekawe starcia wywiadowcze ze Styrią, a tu bez tajemnic, to już nie tak fajnie :P

Ale Onfis, dlatego zastrzegłam, że to co ma być tajemnicą - tajemnicą zostanie, w Twoim przypadku nie ma za bardzo innej opcji, jako państwo z drugiej strony barykady Aenthil nie może siłą rzeczy grać na otwartej wersji.
Bardziej zmierzałam do ograniczenia przekazywania wiadomości pomiędzy sztabami - nie tyle samej oficjalnej korespondencji, co samych ustaleń w rodzaju "to którędy atakujemy".
Jednak Onfis, zawsze będziesz miał tę przewagę, że jesteś w kadrze, więc wiesz więcej co do możliwości i planów wszystkich krajów.

Dobra.
Próbujemy powalczyć dalej, tak jak powiedziałam, będę musiała ograniczać to w kwestiach szczegółów (co mnie boli fest, wszyscy wiedzą, że zawsze się wyżywam na szczegółach) i zrzucić na Wasze łapki część kreacji świata.
Zaciekawiła mnie powyżej propozycja, czy gracze byliby w stanie sami zliczać potyczki. Zakładając, że podam parametry modyfikatorów - czyli ile doliczać za morale, ile za stan fizyczny, ile za mury obronne, gdzie zaskoczenie, a gdzie mało miejsca.
Myslicie, że to wykonalne?
Na pewno zejdziemy z ilości punktów zapalnych do tych wymienionych poniżej, a i z tego nie wszystkie bedziemy rozgrywać w detalach co do potyczki.

Co teraz:
Uwzględnijcie to, co wypisałam w powyższych skrócikach.
Oczywiście możecie z dowolnym stopniem szczegółowości rozkminiać zagadnienia i analizowac sytuację. Potrzebuję od Was dalekosiężnego planu kampanii, z uwzględnieniem całego teatru wojennego. Wypisania tego, czego nie wiecie, a potrzebujecie absolutnie do podejmowania decyzji - dam Wam albo odpowiedź na pytanie, albo odpowiedź "stwórzcie sami".
No i czekam na Wasze podsumowania co do tego, czego który sztab w danym momencie potrzebuje.
W powyższych wzmiankach zamieściłam dużo podpowiedzi co do posunięć Qa i ich planów taktycznych - możecie potraktować tę wiedzę jak podpowiedzi waszych sztabowców czy wywiadów. Zróbcie z tego uzytek.

-> "front południowy" - Wergundia, Styria, Laro vs Aenthil (wymieniam tylko graczy oczywiście).
* Erwick
* Styrgrad
* Parve
* granica Styria - Laro
* Leth Caer (tu będzie potrzebny Elidis)
Talsoi przechodzi na rozstrzygnięcia ogólne.
-> "front północny" Trynt, Kesham, Wergundia, Samnia, Ofir
*wojna w Ofirze
*front tryntyjski
*Visnohora
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-03-2017, 13:21   

Ej, teraz wy zamilkliście, żeby nie było na mnie ;) ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Onfis 

Wysłany: 17-03-2017, 21:39   

Zgadnij dlaczego :P
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 18-03-2017, 00:46   

No kurde nie wiem...
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 18-03-2017, 14:43   

Przyznam, że nie bardzo rozumiem. Mamy gadać ogólnie razem o wszystkich frontach, czy każdy sam pisze u siebie? Jak rozumiem, dyplomacja jako taka ogólnie siada i nie działa, więc równie dobrze można pisać prv do konkretnych sztabów?
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Myszołowianka 
Mysza

Skąd: z Lasu :P
Wysłany: 18-03-2017, 19:14   

Chciałabym spytać, co z gospodarką wewnętrzną? Z tego co rozumiem, raczej to porzucamy i skupiamy się raczej na militarnej i wywiadowczej stronie gry?
_________________

~Zataczanie kół to nie cofanie się, to podążanie drugi raz tą samą drogą~ Mysza Epi 2017
2016 turnus III szamanka Myszołowa
"Myszołowianka"
2016 zimówka Naseria z rodu Vespa poseł z LC
2017 prolog Daniela Carillo kapłanka Tavar z oddziału zwiadowców
2017 Sztandary Gisela Bevo Czarownica/Zwiadowca Wergundzki
2017 turnus IV Ireth z rodu Alma Curo Concordii "P.Alma"
2017 Epilog Ireth z rodu Alma Curo Concordii
2018 Zimówka Wes'Len Tlais Inne aep Sitha Vire
2019 Gospoda Asta chirurg z Liryzji
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 19-03-2017, 19:36   

Marysia, jest was około dziesiątki graczy.
Będzie znacznie szybciej, jeśli pominiemy symulację odległości i zaczniecie planować wspólnie całą kampanię wojenną na wszystkich odcinkach.
Oczywiście zostają tajne fora, gdzie każdy sztab państwowy może umieścić coś, o czym nie chce aby sojusznicy wiedzieli.
Mogę więc otworzyć dla wszystkich, co się tutaj wpisali, temat, który obecnie jest tematem bitwy pod Erwick i przemianować na całość kampanii wojennej.

Mysza,
zostawiamy gospodarkę, ale bardziej w waszych łapach niż w moich.
Przykład - analizowałam Wam np. ile ochotników możecie mieć i dlaczego. Następny taki problem powinniście wy analizować w podobny sposób. Oczywiście załozenie, że robicie to uczciwie, nie zawyżając sobie sztucznie możliwości i starając się samemu wynaleźć potencjalne problemy.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 19-03-2017, 19:38   

Cytat:
Mogę więc otworzyć dla wszystkich, co się tutaj wpisali, temat, który obecnie jest tematem bitwy pod Erwick i przemianować na całość kampanii wojennej.

Brzmi jak plan 8-)
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 19-03-2017, 20:04   

Forum otwarte. Niektórzy dostali też narzędzia moderacji, macie więc pełną swobodę działania.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 19-03-2017, 20:13   

Cytat:
Niektórzy dostali też narzędzia moderacji, macie więc pełną swobodę działania.
:shock: :shock: :shock:
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9