Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosba,
Autor Wiadomość
Silas
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2007, 12:04   Prosba,

prosba o lepsza organizacje jesli chodzi o obóz...
1.fajnie by bylo gdyby bylo wiecej tarcz
2.lepsza organizacja panowie...przepraszam i panie...cos jak wojsko, zeby mi potem zaden cesarski szpieg nie pisal ze ma doczynienia z banda wiesniaków
3.przydaly by sie wlucznie (takie, którymi mozna rzucac)
4.i dobrze by tez bylo zrobic cos takiego, ze chodzi sie parami...dzieki temu w razie ewentualnego ataku jedna osoba stara sie zatrzymac agresorów a druga leci (doslownie i w przenosni) zawiadomic reszte...
no to chyba bylo by na tyle...moze cos jeszcze wymysle


POMÓZCIE LEPIEJ ZORGANIZOWAC ERPEGA xD
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 16-04-2007, 13:20   

To było do nas czy do graczy? :-D
Jeśli do nas, to uwzględniliśmy wszystkie sugestie poobozowe odnośnie broni i staramy się je wprowadzić w życie. Zmiany możesz zauważyć choćby w opisie zasad walki
http://kortunal.villsvin-....php?page_id=60
Zresztą, czytaliśmy z uwagą WSZYSTKIE wasze sugestie i będziemy je w miarę możności wypełniać :)

A sposób organizacji drużyn oczywiście dopracujecie sobie sami w ramach oczywiście bezpieczeństwa.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Grettir

Wysłany: 16-04-2007, 14:05   

własnie włócznie :) tylko jest z nimi mały problem... z gównolitu nie moga przekroczyc 150 bo sa za bardzo elastyczne i sie wyginaja. Za to pcv moze sie zlamac....hmmm zlamie sie jak zastosujemy pcv'ke do miecza, za to włócznią sie nie napieprza jak bokenem, wiec nie ma takiego "obciążenia" powinna przetrwać....zawsze można zrobić próby :) jak bedzie trening to przywioze te nasze pcv'ki i sie wypróbuje
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 16-04-2007, 15:17   

No to od razu wam mówię, że PCV ODPADA na jakiekolwiek bokeny. W przypadku złamania się tworzą się paskudne ostre krawędzie, a w przypadku złamania się przy sztychu nieszczęście murowane.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Rigo 
Mroczny Strażnik Rosołu


Skąd: Wrocław
Wysłany: 16-04-2007, 16:30   

ale PCV odpada do włóczni czy ogólnie?
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 16-04-2007, 17:01   

Cytat:
PCV ODPADA na jakiekolwiek bokeny.

Proszę o czytanie ze zrozumieniem ;) Żadnych bokenów z PCV nie puścimy.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Rigo 
Mroczny Strażnik Rosołu


Skąd: Wrocław
Wysłany: 16-04-2007, 17:14   

no dobra, ale jak nie z pcv to z czego robić bokeny żeby były wytrzymałe i nie łamały sie po 1. walce?
 
 
 
Agnar
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2007, 18:03   

Z tego z czego byly caly czas :roll:
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 16-04-2007, 18:07   

Dlaczego mam wrażenie, że dla was PCV to każdy plastik w formie rury?...

Tworzywo, z którego robi się bokeny to POLIPROPYLEN i można je znaleźć w sklepach budowlanych na działach hydraulicznych (z tego robi się instalacje wodne).
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 16-04-2007, 18:27   

Haha, co do tematu to myśle, zę będzie wszystko w pożądku, ponieważ chyba sami weterani jadą.
jedyny problem może polegać na tym, iż każdy chce być na swój sposób wyjątkowy w grze i może być za dużo heroizmów :mrgreen: Widzi mi się taka akcja, że jakiś dowódca krzyczy "do boju!" i cała tyraliera zgodnie, z rykiem rusza biegiem. :D A nawiązując do tych heroizmów to cała drużyna bez rozkazu dowódcy rzuci się na wroga xD
Będzie fajnie ^^
 
 
Grettir

Wysłany: 16-04-2007, 20:48   

jeśli pcv odpada to proponuje użyć rury z polipropylenu o większej średnicy niż te używane do normalnych mieczy(np. koncerze się aż tak nie wyginały), ponieważ włócznia nie może sie gibać, jutro pójdę do Mad-Buda i sie rozejrzę za czymś większego formatu ;-) bo w tym roku bez włóczni sie nie obejdę :-D
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 16-04-2007, 20:53   

Amen
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 16-04-2007, 20:59   

A nie mozna normalnie z drewna zrobic ?
 
 
 
Elin
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2007, 21:11   

Hodo napisał/a:
A nie mozna normalnie z drewna zrobic ?


A dostałeś kiedyś porządnie kijem ? :D to by było na tyle
Sporo larpów odbywa sie na otulone kije i zdaje mi sie że te rurki to jednak lepsze rozwiązanie - zwłaszcza jeśli mają być używane przez w większości już trochę wyrośniętych ludzi.
Poza tym zwykłe kije też się łamią i przechodzą przez otulinę i jest to równie nie ciekawe co złamanie się rurki pcf.
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 16-04-2007, 22:40   

A dostałem dostałem kijem ale od bokena Doctora(chyba) też zobaczyłem gwiazdki :D

Poza tym elin, mowa o włóczniach, a włócznią się kłuje, nie uderza, więc bez różnicy czy jest z drewna czy rury. A jeśli się jakoś pokombinuje z otulina to mozna zrobic w pełni bezpieczną drewnianą (czyli sztywną i odpowiednio ciężką) włócznię.
 
 
 
Elin
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2007, 22:47   

Włócznią sie też rzuca....

Za ciążka - boli, za lekka - zniesie wiatr
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 17-04-2007, 00:03   

Rzucanie wócznią to nie jest dobry pomysł, chyba że w amerykańskich filmach albo jak masz jeszcze miecz i tarczę jak rzymscy hastati. Bo inaczej po rzucie zostajesz bez broni ;) Jak się zrobi otuline grubą na końcu to nie bedzie bolało
 
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 17-04-2007, 00:17   

Yngvild napisał/a:
Proszę o czytanie ze zrozumieniem Żadnych bokenów z PCV nie puścimy.



ja mialem w ubieglym roku bokena z PCv'ki i koncerzyka z polipropylenu... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
 
 
Grettir

Wysłany: 17-04-2007, 00:18   

rzucanie?? wyobrażasz sobie jak 20 osób rzuca włóczniami i tylko 5 leci prawidłowo, bo ja mam tego taka wizje. A kij z otuliną to nie głupi pomysł o ile indi sie zgodzi ;-)
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 17-04-2007, 00:20   

Yngvild napisał/a:
Proszę o czytanie ze zrozumieniem Żadnych bokenów z PCV nie puścimy.



ja mialem w ubieglym roku bokena z PCv'ki i koncerzyka z polipropylenu... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
 
 
Ortan 

Skąd: Posen
Wysłany: 17-04-2007, 00:21   

A ja jako kompletny laik poproszę o instrukcję zrobienia otulinowca na polipropylenie.
A jeśli nie instrukcję to rady, bo zielonego pojęcia nie mam jakiej długości i średnicy rurkę mam kupić, jakiej grubości otulinę, z czego zrobić rękojeść (jak skórę np przymocować do rurki żeby się trzymała i nie suwała) i jak zrobić hymmm.. nie pochwę na otulinowca, ale jakieś sensowne mocowanie do siebie, coby miecza w ręku nie nosić i żeby dało się go w miarę szybko dobyć. O.
A i czy można pokombinować jakoś, żeby taki otulinowiec był jako tako wyważony czy samo tak wychodzi czy ma być tak jak wyjdzie, nawet jeśli będzie niewygodny?
:)
...
^^'
 
 
Elin
[Usunięty]

Wysłany: 17-04-2007, 00:21   

Silas napisał/a:
prosba o lepsza organizacje jesli chodzi o obóz...
1.fajnie by bylo gdyby bylo wiecej tarcz
2.lepsza organizacja panowie...przepraszam i panie...cos jak wojsko, zeby mi potem zaden cesarski szpieg nie pisal ze ma doczynienia z banda wiesniaków
3.przydaly by sie wlucznie (takie, którymi mozna rzucac)
4.i dobrze by tez bylo zrobic cos takiego, ze chodzi sie parami...dzieki temu w razie ewentualnego ataku jedna osoba stara sie zatrzymac agresorów a druga leci (doslownie i w przenosni) zawiadomic reszte...
no to chyba bylo by na tyle...moze cos jeszcze wymysle


Ja tylko odniosłam sie do pierwszego posta bo od tego zaczęło sie o ulepszaniu włóczni.

A co do rzucania włócznia i amerykańskich filmów to sugerowała bym przeczytać może Homera ;)
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 17-04-2007, 00:53   

Czemu akurat Homera, czy on jest jakimś historiografem, myslałem ze to poeta? :P
 
 
 
Agnar
[Usunięty]

Wysłany: 17-04-2007, 01:10   

Ortan napisał/a:
A ja jako kompletny laik poproszę o instrukcję zrobienia otulinowca na polipropylenie.

Kupujesz rurke polipropylenowa, nastepnie w tym samym markecie budowlanym gabczasta otulinke do niej i powertape :) nakladasz gabeczke na rurke zostawiasz sobie miejsce na rekojesc i oklejasz szczelnie powertapem coby sie to nie zsuwalo. A skore do rekojesci np na kropelke tudziec inny superglue... Indiana miala rekojesc oskorkowana to powie cos wiecej... Koncowki rurki najlepiej nadtopic i prayplaczyc zeby nie byly zbyt ostre...
Ostatnio zmieniony przez Agnar 17-04-2007, 01:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Thorfinn
[Usunięty]

Wysłany: 17-04-2007, 01:15   

Amen.
 
 
Elin
[Usunięty]

Wysłany: 17-04-2007, 01:16   

Hodo napisał/a:
Czemu akurat Homera, czy on jest jakimś historiografem, myslałem ze to poeta? :P


Bo dzięki niemu wiadomo że rzucanie włócznią to nie pomysł amerykanów.

A to ze poeta ? Sądzisz, ze to że autor Pieśni o Rolandzie był poeta to dobry argument na to, ze Roland nie używał miecza ?:D
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 17-04-2007, 01:25   

Idąc tym tropem trochę dalej uwierzymy że anioł Gabriel zabrał go za rączkę do nieba :P

A ja nie mowie że nie rzucano.
Hodo napisał/a:
albo jak masz jeszcze miecz i tarczę jak rzymscy hastati. Bo inaczej po rzucie zostajesz bez broni

Mówię tylko ze na larpie rzucanie się nie sprawdzi ;)
 
 
 
Thorfinn
[Usunięty]

Wysłany: 17-04-2007, 01:27   

JA tylko czekam na zapowiedzianą falangę Rębaczy z Gliwic.
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 17-04-2007, 01:28   

Podobno mają sprowadzic Olifanty... ;)
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-04-2007, 01:41   

Hodo, dlaczego wpadło ci do głowy, że jeśli autor czegoś jest poetą, to nie jest traktowany jako źródło historyczne....?

Drewniane bokeny raczej nie wchodzą w rachubę. Coś mi się zdaje, że pianka po mocnym uderzeniu strzeli jak ta lala.

Sham, gdzie ty miałeś ten miecz z PCV?....

A właściwie to po co my robimy te wszystkie bokeny, skoro wy i tak robicie swoje...? :roll:
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10