Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady 2008
Autor Wiadomość
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 18-03-2008, 03:39   Zasady 2008

Uwaga!
W Kąciku RPG-owym
http://villsvin.nazwa.pl/kortunal/viewpage.php?page_id=64 zostały zaktualizowane zasady dla tegorocznej gry.
Nowosci znajdziecie w tematach:
- o specjalizacjach magii - magia umysłu oraz kategorie czarów bitewnych (same kategorie oraz przypisane do nich skutki dla graczy opublikujemy wkrótce, musimy je zgrać z resztą fabuły :) )
- o walce - rozbijanie tarcz
- o profesjach - wiedźmin i łowca potworów (tak, Travor, ten ostatni to dla ciebie ;) )
- o czarodziejach - zmiany w zasadzie "rozrzedzenia krwi" (wszyscy magowie mają znać to na pamięć ;) )
Malutkie dygresje znajdziecie tez na głównej stronie kącika oraz na końcu opisu świata gry :)

Dodatkowo - na obozie WETERAN wprowadzamy opracowane na potrzeby Epilogu 2007 zasady "symulowanej walki bezpośredniej":
- możliwość zamarkowania ciosu, chwytu itp
- osoba "uderzona" MUSI zareagować tak, jakby oberwała naprawdę

Dyskusja o tym jest tutaj: https://villsvin.nazwa.pl/forum/viewtopic.php?t=374 (na dole strony ostatnie posty)


Pełny wstęp do nowej fabuły znajdzie sie w kąciku około maja :)

Zmiany są już zatwierdzone, nie dyskutujemy już nad nimi.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Travor 

Wysłany: 21-03-2008, 13:19   

Okey a gdzie można dopytać się o szczegóły ? Na tym temacie ?
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 21-03-2008, 16:53   

Travor, czy ja to muszę mówić?
Jak sądzisz, po co pisałam to w Kąciku?
Po to, żeby tutaj powtórzyć ci to jeszcze raz?
Ja rozumiem i doceniam twoje zaangażowanie, ale nie przesadzaj. Masz z czymś problem? Zadaj KONKRETNE pytanie, na które NIE MA ODPOWIEDZI w dotychczas napisanych tekstach.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Travor 

Wysłany: 24-03-2008, 17:51   

Chcę po prostu dobrze się przygotować do odgrywania i posługiwania się umiejętnościami mojej postaci. Dokładnie chodzi mi tu o jej zdolności magiczne. Są tam wyrażnie opisane : magia druidzka, magia kapłańska, magia magów. Magia łowców- ani słowa. Po prostu napisz pod jaką magię ona podchodzi i tyle. Jest napisane że posługują się gotowymi zaklęciami. Podejrzewam że technicznie tak jak mniej więcej u wiedźminów. Ale sorry dopóki nie będę pewien to będę pytał . Jak chcecie to mówcie że jestem snotlingiem ale żebym tym snotlingiem przestał być staram się po prostu mieć jasne wyobrażenie i wiedzę o świecie (fabularnym). Gdybym ciągle nie pytał, pojechałbym na obóz nic nie wiedząc, znowu coś lekko mówiąs zepsuł i pozostał snotem. A przyznam szczerze - ów epitet nawet żartobliwy doprowadza mnie do szewskiej pasji. Bo zalicza mnie do tych wszystkich "to mamy naprawdę biec ?!". Owszem byłem głupim MAGIEM POWIETRZA ale to forum zmieniło mój styriopogląd i potrzebuję pewnych informacji żeby wykreować postać do której stworzenia, szczególnego sprecyzowania i w końcu ostatecznie wcielenia się w nią bardzo się przykładam. uh ale się rozgadałem... To co z tą magią ? :D
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 24-03-2008, 18:00   

Z tą magią to to, że dostaniesz gotowe formułki zaklęć, nie będziesz jak mag bawił się pierwiastkami. Słusznie podejrzewasz, że to pokrewne do profesji wiedźmina. Jak widzisz, żadna magiczna profesja nie ma podanych pierwiastków ani formuł, bo one nie są do wiedzy ogólnej, tylko dla zainteresowanych. DLatego otrzymasz je przed grą. :)
Może być? :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Travor 

Wysłany: 24-03-2008, 18:02   

Okey dzięki - i sprawa jasna.
I co Grettir ?
 
 
Doctor

Wysłany: 24-03-2008, 19:25   

Travor napisał/a:
ale to forum zmieniło mój styriopogląd

W takich chwilach czuję, że robimy coś naprawdę ważnego. ;)
 
 
Alathien

Wysłany: 05-05-2008, 13:13   

Kiedy można się spodziewac opublikowania specjalizacji magów?
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 05-05-2008, 13:23   

Offie? Kiedy? ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Thorfinn
[Usunięty]

Wysłany: 05-05-2008, 22:35   

Po łikendzie. Postaram się kopnąć zarówno postaci graczy [wrzucę od kogo dostałem a od kogo nie], jak i wszelkie sprawy zasadowe. Przypominam że korzystam z mejla: wojtek.vis@gmail.com
 
 
Travor 

Wysłany: 07-05-2008, 15:35   

Ok a jeśli wysłałem na kortunal@republika.pl to muszę wysyłać też do wojtek.vis@gmail.com ? Chyba nie..?
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 07-05-2008, 16:25   

nie musisz :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Ziemowit
[Usunięty]

Wysłany: 18-05-2008, 23:02   

Czy mam mówić żeby Wiedźmin pozostał tam gdzie powinien czyli w twórczości Sapka czy raczej nie komentować faktu dodania tej klasy. Poza tym wiedźmin może być tylko jeden w SG-Jacuś Inni to marne podróbki które nie będą wiedzieć co ze zdobytą klasą począć
 
 
Eskell 


Skąd: Poznań
Wysłany: 18-05-2008, 23:28   

Dziękuję ziemowicie :-) ;-)
 
 
Ziemowit
[Usunięty]

Wysłany: 18-05-2008, 23:30   

Nie ma za co...stwierdzam fakt, ale i tak wyglądasz jak dziewka ;D
 
 
Eskell 


Skąd: Poznań
Wysłany: 18-05-2008, 23:39   

Dziewka powiadasz... ktoś mi to powiedział wczoraj... nie odpuscilem rzeczonemu :-P
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 18-05-2008, 23:39   

Ziemowicie, o nadmiar wiedzminów się nie obawiaj :) Tego będziemy pilnować.
Nie zgadzam się z tobą, profesja wiedzmińska ma ogromny potencjał i nie widzę powodu, dla którego mam ją blokować. Wiedzmin to nie to samo co wiedzmin Geralt, ten model udawania charakteru postaci będę tępić. Ale profesja już wpisała się w rzeczywistość fantasy i udawanie że jest nietykalna jest bez sensu :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 18-05-2008, 23:40   

Eskell, na pocieszenie - on sam wyglądał jak hoża dziewoja :D
I nie powiedział, że wyglądasz jak dziewka, tylko pomylił cię ze mną :D
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Ziemowit
[Usunięty]

Wysłany: 18-05-2008, 23:41   

hoża dziewoja??---o czymś nie wiem??
 
 
Eskell 


Skąd: Poznań
Wysłany: 18-05-2008, 23:42   

Pomylil , nie pomylił i tak musiał sie ubierać :-P
a za pocieszenie dziękuje acz nie było potrzebne bo jakoś tego typu komentarze spływają po mnie jak po kaczce :-P
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 18-05-2008, 23:44   

Ziemowit, a skąd masz wiedzieć jak cię tam nie było...?
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Abel 

Wysłany: 18-05-2008, 23:52   

Yngvild napisał/a:
Wiedzmin to nie to samo co wiedzmin Geralt

już była radosna dyskusja na ten temat :)
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 19-05-2008, 00:00   

Ja tam jestem za profesją wiedźmina
 
 
 
Travor 

Wysłany: 19-05-2008, 15:53   

Ta dyskusja nigdy się nie skończy :roll:
Moim zdaniem powinien być (jeśli wogóle trzeba) dopuszczany jeden wiedźmin i (z przykrością muszę to stwierdzić) nie dla osób nowych
-im proponować zwykłego łowcę potworów
 
 
Angantyr 
Stary druh Lann :]


Skąd: Alba
Wysłany: 19-05-2008, 17:54   

1. czemu tylko jeden?
2. czemu tylko dla starych (znanych przynajmniej z jednego obozu) graczy, skoro nowi mogą być o niebo lepsi?
 
 
Eskell 


Skąd: Poznań
Wysłany: 19-05-2008, 17:55   

co do ograniczenia ilościowego bym sie zgodził... jak bedzie 5 wiedźminów a każdy bedzie rzucał znaki to zrobi sie takie zamieszanie ze o ja pierdziu...
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 19-05-2008, 17:58   

Eskell, wtedy się w drugą noc robi napad szalonych magów, tudzież barbarzyńców i w mig zostaje jeden wiedźmin :D
 
 
 
Eskell 


Skąd: Poznań
Wysłany: 19-05-2008, 17:59   

bardziej mi sie podoba motyw z "turniejem " szermierczym aby wyłonić wiedźmina który coś potrafi robić z mieczem...
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 19-05-2008, 18:26   

Doprawdy nie wiem, nad czym debatujecie :) Rzecz została ustalona.
Wiedzmin jest i jest dostępny dla wszystkich, nowych też. Nie będzie turnieju, ale i tak sprawdzimy kto co potrafi zrobić z bokenem. Nie będzie więcej niż jeden wiedzmin w grupie. Kropka :) Żadne uwagi w tej chwili tego nie zmienią :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Angantyr 
Stary druh Lann :]


Skąd: Alba
Wysłany: 19-05-2008, 19:32   

jak to dobrze, że Straż Pogranicza mogłaby mieć co najwyżej jednego wiedźmina. ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9