Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawy fabularne
Autor Wiadomość
Kajetan 


Skąd: Tychy
Wysłany: 10-11-2010, 22:00   Sprawy fabularne

No więc, takie pytanko, które zrodziło się w naszych głowach:
Czy na obozie jest możliwość odgrywania kumpli, którzy się upili, a jeśli tak to czym? Osobiście mi się wydaje, że nikt nam do kufla nie będzie zaglądał, więc woda też by mogła być a reszta to tylko już nasza inwencja.

A tak w końcu to chodzi o to, czy na tym obozie nie wyglądałoby to jakoś głupio ?
(a tak ściślej to na początkującym)

K.W ma jeszcze jedno pytanie ;) Mam zamiar odegrac krasnoluda, ale przeczytalem, ze krasnoludy są: baaardzo wysokie.
No więc jak na mój ogroomny wzrost (1,60 metra) jest tu problem czy to nie bedzie również nikomu przeszkadzać? Rozumiem, że tu chodzilo zapewne glownie o weteranow ktorzy chca grac krasnoludow i sa przewaznie wysocy, dlatego ta zmiana. No tutaj problem jest w druga strone.
_________________
WALCZYĆ TRENOWAĆ VILLSVIN HIRD MUSI PANOWAĆ
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 10-11-2010, 22:12   

1. Znając życie, praktycznie wszystkim. Od elfickiego wina, po fiordyjską wódkę, czy samnijską czarną wodę (twór niezidentyfikowany). Oczywiście, odgrywać można, nie cały czas, ale czasem pijacy są... zabawni i ciekawi.
2. Nie, głupio to będzie wyglądało, jeśli będziecie upici cały czas, a nie przez chwilę na biesiadzie. Na biesiadzie to nawet elfka po kuflu czegoś mocnego ma prawo odgrywać taką, która wzroku na czymś nie może skupić. Ostrzegam jednak panów krasnoludów, krasnoluda upić ciężko ;p
3. Wzrost nie ma nic do rzeczy. Są wysocy Pigmeje i niscy siatkarze, więc są niskie krasnoludy. Nikt nie będzie stał z metrem i ci mierzył, czy możesz być krasnoludem, czy nie. Oczywiście, że nikomu nie będzie przeszkadzało. W krasnalach najważniejsza jest mentalność.
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Kajetan 


Skąd: Tychy
Wysłany: 10-11-2010, 22:15   

1. Tutaj wszystko fajnie i cieszę się z odpowiedzi.
2 i 3. No, tutaj też mi się podoba, tyle że jest nas dwóch jeden krasnal i czlowiek, W sumie, ciagle mi powtarza(mówi krasnolud), gdy chcialem grać człekiem, że nie pasuje. No to gram krasnoludem. A to, że mnie będzie ciężko upić to już dobrze o tym wiem :P
_________________
WALCZYĆ TRENOWAĆ VILLSVIN HIRD MUSI PANOWAĆ
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 10-11-2010, 22:15   

Podoba mi się Twój nick :D

K.W.I.K. napisał/a:
Czy na obozie jest możliwość odgrywania kumpli, którzy się upili, a jeśli tak to czym?

Nooo jest, w dodatku popularność tego pomysłu jest dokładnie odwrotnie proporcjonalna do wieku uczestników... :)
Preparat? W realu dowolny (chyba, że ustalimy coś konkretnego), w fabule wyskokowy. Ale uwaga, wbrew niektórym pomysłom z kranu w beczce leci woda, nie wódka.... ;)
Ale jest to pomysł na maks parę godzin (chyba że postać będzie permanentnie pijana), trudno to nazwać "odgrywaniem na obozie" :)
Aha, i o ile nie potrafisz grać tego wiarygodnie, to licz się z tym, że wyjdzie żałośnie... :)

Adnotacja o wzroście krasnoludów nie jest ściśle obowiązująca :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Kajetan 


Skąd: Tychy
Wysłany: 10-11-2010, 22:26   

Dzięki za odpowiedź i wiemy, że fajny mamy nick :D
Głównie to człowieczyna będzie musiał być upity jak już będziemy coś pili, bo, jakby to powiedzieć, ma troszku słaby czerep :)

i nasz nick, nie mój nick :D
_________________
WALCZYĆ TRENOWAĆ VILLSVIN HIRD MUSI PANOWAĆ
 
 
Travor 

Wysłany: 10-11-2010, 23:22   

Ludziska, naprawdę na LARPie są fajniejsze rzeczy do roboty, poza odgrywaniem pijaństwa :P
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-11-2010, 23:56   

No jasne,że są można np.robić pompki(to już ciekawsze :P )
 
 
Kajetan 


Skąd: Tychy
Wysłany: 11-11-2010, 01:08   

@Travor

Jasne, że można, ale po prostu o tamtych rzeczach wiemy, a co do tej nie byliśmy pewni :)
_________________
WALCZYĆ TRENOWAĆ VILLSVIN HIRD MUSI PANOWAĆ
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 11-11-2010, 05:45   

Upić się może każdy, każdy też może dostać w dziób za nieodpowiedni tekst po pijaku :P
Ragnar mi mówił, że na przyszłorocznej fabule nie zabraknie Czarnej wody ;)
 
 
 
Kajetan 


Skąd: Tychy
Wysłany: 11-11-2010, 11:38   

to Ragnar będzie ? :D
_________________
WALCZYĆ TRENOWAĆ VILLSVIN HIRD MUSI PANOWAĆ
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 11-11-2010, 12:36   

No nie! Hodo, powiedz, że zmienisz imię tej postaci, bo Rrragnarrr dla kogoś, to nie wymawia "r" brzmi jak groźba tortur. Chyba, że chcesz być "Jagnajem" ;p
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-11-2010, 14:17   

Ja wiem to będzie tak...Olaf został królem a Ragnar jest jego doradcą i podczaszym :mrgreen:
 
 
Travor 

Wysłany: 11-11-2010, 16:57   

Co wy macie z tymi królami? :D Olaf, jeśli został władcą, to księciem imperatorem, a nie sądzę by Ragnar został przydupasem Olafa na jego dworze, raczej księciem w odbudowanym Tryncie :P
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-11-2010, 17:12   

W takim razie Trynt już niedługo zasłynie z doskonałej jakości mleka i bardzo rozwiniętego przemysłu mleczarskiego :mrgreen:
 
 
Travor 

Wysłany: 11-11-2010, 18:22   

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? ;D
Ostatnio zmieniony przez Travor 11-11-2010, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-11-2010, 18:35   

Na początkującym okazało się,że Ragnar zaopatruje obóz w mleko.Nie wiadomo tylko dokładnie skąd je brał.Niektórzy mówili,że kradnie,inni,że sam produkuje jeszcze inni,że Ragnar jest w istocie mlecznym czarnoksiężnikiem przyzywającym mleko z innego wymiaru.Słowem zdania były podzielone jednakże mleko owe było doskonałej jakości i w dużej ilości,dlatego uważam,że Ragnar wykorzysta swoje mleczarskie umiejętności aby przekształcić Trynt w Mleczne Imperium :mrgreen: ;)
 
 
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-11-2010, 01:48   

jednym słowem Trynt to kraina mlekiem i miodem płynąca :mrgreen:
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10