Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tarcza
Autor Wiadomość
Quarties 
An old man by seashore


Skąd: Tarnowskie Góry (śląsk)
Wysłany: 05-06-2009, 22:28   Tarcza

Czy jakaś dobra dusza poda przepis na tarczę i koszt takowej ? Byłbym wielce wdzięczny ;)
_________________
"Nie miecz uczyni z Ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola przetrwania" - cytat własny.
Ostatnio zmieniony przez Quarties 05-06-2009, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Doctor

Wysłany: 05-06-2009, 23:18   

Kojarzysz pewnie, jak wygląda i z czego jest zrobiona. Wszystkie składniki były doskonale widoczne, nie ma żadnej tajemnicy, ani sekretnego składnika. ;)
 
 
Quarties 
An old man by seashore


Skąd: Tarnowskie Góry (śląsk)
Wysłany: 05-06-2009, 23:57   

No właściwie nie ma, ale:
Primo: Zapomniałem jak się nazywała ta płyta z czego była zrobiona.
Secundo: Założyłem temat z myślą o nowych graczach ;)
_________________
"Nie miecz uczyni z Ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola przetrwania" - cytat własny.
 
 
 
Rigo 
Mroczny Strażnik Rosołu


Skąd: Wrocław
Wysłany: 06-06-2009, 00:30   

najprościej w świecie kupujesz sklejkę otuliny i taśme + coś na uchwyt (ja akurat miałem skóre) przycinasz jak chcesz montujesz uchyty otuline dajesz na krewędzie zabezpieczasz ją i śruby taśmą i działa;]
 
 
 
Gothern
[Usunięty]

Wysłany: 06-06-2009, 01:08   

Ja kupiłem płytę polipropynelową(?, PP), grubości nie pamiętam jakiej- taką w miarę żeby się nie wyginała za bardzo. Wyciąłem z niej kształt swojej tarczy, wywierciłem dwa otwory na chwyty, obłożyłem otuliną i utwardziłem taśmą. A rozwaliła mi się tylko przez użycie złych uchwytów (rzemyki wbijały się w plastik niemiłosiernie, aż w końcu przerżnęły go na wylot i wypadały- kolega używał zwykłych skórzanych pasków i nie miał śladu zużycia)
 
 
Quarties 
An old man by seashore


Skąd: Tarnowskie Góry (śląsk)
Wysłany: 06-06-2009, 01:14   

Dzięki ;)
_________________
"Nie miecz uczyni z Ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola przetrwania" - cytat własny.
 
 
 
Doctor

Wysłany: 06-06-2009, 01:23   

Gothernn, zgadza się. Dodatkowo można przyszyć otulinę jakimś sznurkiem do płyty PP.
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 06-06-2009, 12:57   

Przy czym u nas uchwyty są zamontowane na wylot przez płaszczyznę tarczy, z taśm technicznych.
Przyszłym tarczownikom zwracam uwagę, że nader przydatnym szczegółem jest pasek, na którym można tarczę nosić na plecach.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Gothern
[Usunięty]

Wysłany: 06-06-2009, 15:36   

Oj jest, podpinam się do tego stwierdzenia. Sam tego doświadczyłem.
 
 
Quarties 
An old man by seashore


Skąd: Tarnowskie Góry (śląsk)
Wysłany: 10-06-2009, 22:10   

Oto co spłodziłem :P Co prawda na fantę ale zamieszczam orientacyjnie dla nowych.
_________________
"Nie miecz uczyni z Ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola przetrwania" - cytat własny.
 
 
 
Abel 

Wysłany: 10-06-2009, 22:18   

Tarcza ładna, wygląda na lekką, znaczek bardzo nieładny ;)
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 10-06-2009, 22:26   

Z czego zrobileś ?

Przyczepiłbym się do paska na ramię, jest zdecydowanie za gruby i za bardzo podobny do paska od spodni. No i jest przynitowany więc nie da się go pozbyć, może przeszkadzać w walce. A oprócz tego sądzę że jest za wąska i przy jej małych wymiarach może się okazać że jej kształt utrudnia skuteczne chronienie nóg.

Znaczek zdecydowanie nieładny ;)
 
 
 
Quarties 
An old man by seashore


Skąd: Tarnowskie Góry (śląsk)
Wysłany: 10-06-2009, 22:36   

Nie wiem dokładnie, coś podobnego do polipropylenu.

Pasek na ramie to jest pas do spodni, musicalem zrobić szybko :P

A wymiary takie bo na inne potrzebowałbym dodatkową umiejętność :P

A znaczek czemu nieładny ?
_________________
"Nie miecz uczyni z Ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola przetrwania" - cytat własny.
 
 
 
Abel 

Wysłany: 10-06-2009, 22:55   

Wiesz Hodo, pytanie na ile zamierzał Quarties osłaniać nogi. To jest bardziej taki puklerzyk, czyli "jak się zasłonić przedramieniem, żeby było zgodnie z zasadami" :D
A znaczek nieładny, bo budzi niemiłe skojarzenia. Przynajmniej w moim wypadku ;)
 
 
Quarties 
An old man by seashore


Skąd: Tarnowskie Góry (śląsk)
Wysłany: 10-06-2009, 23:06   

Cóż, jestem inkwizytorem muszę mieć :P

Miałem do dyspozycji 60 cm po od góry do dołu.
_________________
"Nie miecz uczyni z Ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola przetrwania" - cytat własny.
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 11-06-2009, 00:17   

Moim zdaniem niezła :) Osobiście wolę okrągłą, ale to inna sprawa :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Torus
[Usunięty]

Wysłany: 11-06-2009, 02:00   

Okrągłe tarcze to prawdziwe koksy w rękach kogoś kto się umie tym posługiwać :D

A co do moich indywidualnych upodobań - wolę okrągłą bo tutaj miałbym dyskomfort że mi się przekrzywi albo cósik takiego a w okrągłej to jeden pies jak trzymasz xD
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 11-06-2009, 02:15   

Ja bym wolał prostokątną pawężkę :)
 
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 11-06-2009, 15:26   

Ja bym szedł na gołe klaty, po co komu tarcza ;)
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 11-06-2009, 18:10   

Aha, albo łeb w dół i szarżą ;)

No, sądzę, że skuteczność każdej broni jest większa "w rękach kogoś, kto umie się nią posługiwać" :)

Pawęż w sumie jest dość mało mobilna (w końcu nie do tego służy ;) ), mógłby tu być jeszcze klasyczny migdał w wypróbowanej wersji - wredny, doskonale chroniący nogi typ tarczy.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
allam
[Usunięty]

Wysłany: 11-06-2009, 21:03   

Ja nie wiem co się panowie tak do tego znaczka uczepili :P Znaczek jak znaczek, jak chce się mieć arcydzieło to się idzie do plastyka, ot.

Moim zdaniem tarcza jest całkiem sympatyczna, tylko faktycznie pasek może przeszkadzać w walce ;)
 
 
Gothern
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2009, 00:43   

Nie chciałem zakładać nowego tematu, coby nie śmiecić. Dlatego pytam tutaj
Zastanawiam się od pewnego czasu jaka tarcza była by najlepsza. Myślę nad okrągłą, średnicy jakieś 60-70 cm. Druga opcja to taka jaką miałem na obozie, czyli kwadratowa, u dołu zakończona "szpicem"
http://www.cyf-kr.edu.pl/...arcza_pola2.jpg
Trzecia opcja to migdał, lecz raczej mało o nim myślałem, ponieważ mi się nie podoba :D .
Interesuje mnie bardziej porównanie możliwości okrągłej, i tej drugiej. Którą łatwiej blokować ciosy, szczególnie te na nogi. Tą drugą walczyło mi się w miarę dobrze, ale skoro mógłbym mieć lepszą, to czemu nie? Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 12-06-2009, 00:51   

Jak dla mnie to blokowanie ciosów na nogi ułatwia nie kształt tylko wysokość tarczy. To jest indywidualna sprawa komu się walczy jaką tarczą. Za swej strony mogę dać wskazówkę że ogromne znaczenie ma umocowanie imaczy.
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 12-06-2009, 01:43   

Nic nowego nie powiem, dla mnie niewielka okrągła do 65 cm tarcza to ideał, krótki ruch ręki i tarczę mamy na nogach.
Niebardzo rozumiem tarcze typu migdał mocowane ukośnie, ale brak doświadczenia być może równa się brak zrozumienia idei.
Jeśli chcesz pewną ochronę na nogi, rób długi migdał lub pawęż. Ale szybki to ty z tym nie będziesz ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 12-06-2009, 01:50   

Będzie szybki, mówimy o tarczy z tworzywa, nie z drewna przecież. A Gothern to kawał woja jest :P
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 12-06-2009, 02:13   

Mhm, tyle to wiemy :) Nie chodzi mi o ciężar, tylko raczej o powierzchnię tarczy :) Ale zresztą, o czym my tu :) Wszystko wyjdzie w praniu :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 12-06-2009, 02:15   

Bedziem prać, oj bedziem :hihi:
 
 
 
Jachu
[Usunięty]

Wysłany: 13-03-2010, 12:29   

Ja mam pytanie z innej beczki dla organizatorów obozu. Czy na obozie będę przyjmowane tarcze z skejki drewnianej 6mm otulone 1 warstwą otuliny :?: Pytam się bo nie chce jej taszczyć na darmo :-P
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 13-03-2010, 14:48   

Przeniosłam z niewłaściwego tematu.

Jachu, generalnie tarcze ze sklejki już bywały, chyba Varthanis taką nosił czy ktoś. Więc nie widzę przeszkód, o ile:
- krawędzie tarczy będą gładkie - te pod otuliną, inaczej ci ją przebiją szybko i kogoś podrapią
- otulina będzie solidnie mocowana i gruba (minimum 1 cm, a najlepiej więcej)
- żadnych wystających elementów, o które mogłyby się uszkodzić bokeny, czyli żadnych śrub czy innych, wyłącznie płaskie nity.

I przejdzie :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 13-03-2010, 15:51   

Ja miałem z giętej sklejki, bardzo dobrze chroniła przed deszczem ^^
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11