Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ZWIASTUN FILMOWY !!!!!!!!!!!!!!
Autor Wiadomość
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
  Wysłany: 25-06-2010, 00:28   ZWIASTUN FILMOWY !!!!!!!!!!!!!!

Czekaliście, czekaliście, no to się doczekaliście ;)

http://www.youtube.com/watch?v=SJze60uNzVs

TADAM !
 
 
 
Travor 

Wysłany: 25-06-2010, 00:36   

I tak oto Abel został imperatorem :D
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 25-06-2010, 00:36   

:shock: :shock: :shock: :shock:




Łał.
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 25-06-2010, 00:37   

Komentarze w dużej ilości mile widziane ;)
 
 
 
Quarties 
An old man by seashore


Skąd: Tarnowskie Góry (śląsk)
Wysłany: 25-06-2010, 00:43   

Całkiem, całkiem.
Dobra narracja i w ogóle. Mimo braków kadrowych ogarnęliście bitwy itp. Denerwująca była akcja jak Mel dostała latarką po gębie i było to widać. Ale reszta miodzio ;) Do strojów nic nie mam, może warto by podać we wstępie rok i miejsce wydarzeń? O ile działy się w tym samym miejscu co miejsce gry?
W tym momencie żałuję, że nie jadę. Ale cena...
_________________
"Nie miecz uczyni z Ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola przetrwania" - cytat własny.
Ostatnio zmieniony przez Quarties 25-06-2010, 00:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Travor 

Wysłany: 25-06-2010, 00:45   

Czas obecności samnijczyków na planie - 7s :angry:
:D Swoją drogą skąd wytrzasnęliście jeźdźca? :-D
Filmik naprawdę dobry. Sceny z zepsutego imperium świetnie zrobione, i kremacja Elmeryka - miód :D
Sceny bitwy też świetne, smaczki pokroju uchwycenia "podmuchu" u łuczników :hihi:
I w ogóle wypowiem się bardziej racjonalnie jutro, jak ochłonę :D

PS: Kto jest lektorem? ;)
Ostatnio zmieniony przez Travor 25-06-2010, 00:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
user194
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2010, 01:05   

Yay.
Jestem zaskoczony. Jak na raczej amatorski zwiastun, jakość jest bardzo dobra. Lektorka spisała się znakomicie. I ogółem widzę, że jesteście niezłymi aktorami ^^
Jedna sprawa tylko: dla mnie ten filmik wygląda raczej na epilog poprzedniej fabuły, niż na prolog nowej, tym niemniej bardzo ciekawie ukazuje realia i sytuację, w jakiej znajdziemy się my, gracze.
A, co jeszcze przykuło moją uwagę, to dbałość o detale charakteryzacji. Soczewki kontaktowe zmieniające kolor oczu? Jak dla mnie, bomba ;'D
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 25-06-2010, 01:11   

Quarties napisał/a:
może warto by podać we wstępie rok i miejsce wydarzeń
Kilka lat i kilka miejsc :)
Quarties napisał/a:
Ale cena...
Przykro mi, taniej się nie da.
Travor napisał/a:
Czas obecności samnijczyków na planie - 7s

Liczy się jakość, nie ilość ;)
Travor napisał/a:
Swoją drogą skąd wytrzasnęliście jeźdźca?
:D
Travor napisał/a:
Filmik naprawdę dobry.
Dziękujemy :)
Fehu napisał/a:
jesteście niezłymi aktorami
Praktyka w roli BN i OG :) Przed kamerą jest trudniej niż przed Wami :)
Cytat:
epilog poprzedniej fabuły, niż na prolog nowej,
Skoro tak uważasz :)
Fehu napisał/a:
Soczewki kontaktowe zmieniające kolor oczu? Jak dla mnie, bomba
Tak, podoba mi się w nich mój ryjek ;)

Prosimy o więcej uwag ;) ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Ian
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2010, 01:17   

jak to jest, że to Hodo zawsze dostaje monarchiczne role? :)
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 25-06-2010, 01:18   

Nie zawsze, nie zawsze, długoletnim Cesarzem był Agnar, a księżną Kamieńca - Ola :P
 
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 25-06-2010, 01:19   

Ogólnie uważam, że super ekstra i znacznie lepszy zwiastun, niż zeszłoroczny.

Ale brakowało mi tam w narracji jakiegoś efektu, taki suchy był ten głos. Choćby w audacity podrzucić jakieś echo, cokolwiek.

Super było uchwycenie ujęć nocnych-super, że wszystko było widać na ujęciach.


Myślę, że jako taki cel został osiągnięty, przynajmniej jeśli chodzi o mnie :D Nabrałem takiej chętki na trochę larpienia, że aż żałuję, że mnie zabraknie. Ale postaram się za rok odłożyć kaskę i na to :P
 
 
Travor 

Wysłany: 25-06-2010, 01:24   

Yngvild napisał/a:
Travor napisał/a:
Swoją drogą skąd wytrzasnęliście jeźdźca?
:D

Pytam bo znam tylko jedną grupę która zajmuje się galopowaniem w takich ciuszkach, ale jej jest trochę daleko do Srebrnej ;)
Yngvild napisał/a:
Cytat:
epilog poprzedniej fabuły, niż na prolog nowej,
Skoro tak uważasz :)

Nie no moim zdaniem jest zachowana równowaga. Najpierw pokazanie jak powstało imperium i o co kaman, a potem przejście do realiów w których graczom przyjdzie żyć ;-) A Mel to będzie jakaś natchniona córka Elmeryka czy co? :D

To co mi się podoba to to co właśnie należy robić w takich filmach, i z czego korzystali pozbawieni efektów komputerowych twórcy filmów w ubiegłym stuleciu. Na symbolikę. Upadająca flaga Tryntu, Elmeryk wpatrujący się w góry, koronacja Eudomara... to stworzyło świetny klimat.
Trzeba przyznać że w większości filmików z polskich LARPów lektor jest nużący i tandetny. Tu ma neutralny głos, właściwą, nie przesadną intonację i dobrze wpasowuje się w klimat filmu. Sham ma trochę racji z tym echem, ale i tak jest dobry poziom. Do tego, ponownie, idealnie dobrana muzyka :D
Ostatnio zmieniony przez Travor 25-06-2010, 01:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 25-06-2010, 01:29   

Travor napisał/a:
Pytam bo znam tylko jedną grupę która zajmuje się galopowaniem w takich ciuszkach, ale jej jest trochę daleko do Srebrnej




Mogę się mylić,ale to chyba była Indi. xd
 
 
user194
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2010, 01:31   

A ja bym się do muzyki troszkę poczepiał ;'>
Jak dla mnie za bardzo efekciarska, za mało 'mhoczna'.
Co nie zmienia faktu, że i tak dobra.

Co do tej fabuły, to nie znam za bardzo zeszłorocznej, ale jak dla mnie to film opowiedział o jakiejś historii, zamknął jakiś rozdział. Praktycznie ostatnie jedno czy dwa zdania tylko dają jakieś zalążki nowych wydarzeń. Przynajmniej tak to brzmi dla nieobeznanego z fabułą ucha ;']
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 25-06-2010, 01:33   

Travor napisał/a:
tylko jedną grupę która zajmuje się galopowaniem w takich ciuszkach
Tak, to bardzo skomplikowane, założyć samnijski ciuszek i galopować ;) I nie zapomnij o spadaniu :P ;)

Travor napisał/a:
i z czego korzystali pozbawieni efektów komputerowych twórcy filmów w ubiegłym stuleciu. Na symbolikę.
A teraz nie korzystają? To chyba kwestia poczucia klimatu, tak sądzę.

Travor napisał/a:
Do tego, ponownie, idealnie dobrana muzyka :D
No ba ;)

Fehu napisał/a:
Jak dla mnie za bardzo efekciarska
a to kwestia gustu :) Mrok nie pasuje do bitwy.

Fehu napisał/a:
to nie znam za bardzo zeszłorocznej
Hm, no i właśnie :) Powiem tak - wnikliwy obserwator wykmini z tego filmu zdecydowanie więcej, niż byśmy chcieli, żeby gracz wiedział :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 25-06-2010, 01:34   

Fehu napisał/a:
Praktycznie ostatnie jedno czy dwa zdania tylko dają jakieś zalążki nowych wydarzeń.



Ale chyba taki jest zamysł zwiastunów. Mają dać namiastkę zachęcającą do tego "chcę więcej, pojadę, żeby się przekonać". Przynajmniej mi się wydaje, że tak to działa.
 
 
Travor 

Wysłany: 25-06-2010, 01:34   

Shamaroth_Glupi napisał/a:
Mogę się mylić,ale to chyba była Indi. xd

Nie wiedziałem że Indi jeździ wierzchem. Ale jak teraz się przyglądam to może może :D
Fehu napisał/a:
A ja bym się do muzyki troszkę poczepiał ;'>
Jak dla mnie za bardzo efekciarska, za mało 'mhoczna'.

Moim zdaniem jest ok, bo pasuje do epizodu który opisuje. Wielkie zwycięstwa wergudnii, te sprawy.
W poprzednim, w którym nadchodziło zagrożenie, była mroczniejsza ;-)

EDIT:
Yngvild napisał/a:
Tak, to bardzo skomplikowane, założyć samnijski ciuszek i galopować ;) I nie zapomnij o spadaniu :P ;)

Ej no jakby nie patrzeć, tego jeszcze nie było ;-)
Ostatnio zmieniony przez Travor 25-06-2010, 01:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 25-06-2010, 01:36   

Travor napisał/a:
Nie wiedziałem że Indi jeździ wierzchem.

Wielu rzeczy jednak o mnie nie wiesz :P
Travor napisał/a:
W poprzednim, w którym nadchodziło zagrożenie, była mroczniejsza ;-)
Była.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
user194
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2010, 01:45   

Cytat:
Ale chyba taki jest zamysł zwiastunów. Mają dać namiastkę zachęcającą do tego "chcę więcej, pojadę, żeby się przekonać". Przynajmniej mi się wydaje, że tak to działa.


Ano, zgadzam się w zupełności. I nie twierdzę, że ten tu rzeczony zwiastun nie zachęca do obozowania. Bo wręcz przeciwnie, mnie zachęcił ^^
Chociażby przez wzgląd na soczewki kontaktowe ;'D
Ostatnio zmieniony przez user194 25-06-2010, 01:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Travor 

Wysłany: 25-06-2010, 01:46   

I tak nie dostaniesz :D
 
 
user194
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2010, 01:52   

Fuu :'<
Ja kcem soczewkę! ;'o
Chociaż, <wazelina mode on> Indianie i tak jest w nich bardziej do twarzy ^^ <wazelina mode off>
 
 
Katharziz
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2010, 13:48   

*przelicza pieniążki, patrzy na datę obozu... przelicza jeszcze raz, patrzy w kalendarz, kiedy wypłata za co* Kurczaczki pieczone, nie ma szans abym wyrobił się z zarobieniem takiej ilości kasiorki, kredyt uniemożliwi mi przyjazd.

A filmik bdb, dużo lepszy niż zeszłoroczny.
a lektorem przecież jest Indi... w każdym razie tylko z nią kojarzy mi się ten głos.
Ostatnio zmieniony przez Katharziz 25-06-2010, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sigrun 


Skąd: Z Lasu
Wysłany: 25-06-2010, 13:59   

Filmik jak dla mnie bomba....
Hodo z grzywną-padłam kilka razy...broszki też były super;D
Offowi epicko spadł garnek.
Wg mnie tegoroczny zwiastun jest o klase wyżej;D gratuluję :mrgreen:
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 25-06-2010, 14:25   

Sigrun napisał/a:
Hodo z grzywną
Torquesem.
Katharziz napisał/a:
nie ma szans abym wyrobił się
Ale odczytałeś o opcjach na raty itp? Albo upoluj jakąś osobę na Urwisa ;)

Katharziz napisał/a:
lektorem przecież jest Indi
Na pewno? :D
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Onfis 

Wysłany: 25-06-2010, 17:08   

Najpierw wykonanie: świetne pomysły, sprawdzone ale wciąż epickie motywy, muzyka dodająca nastroju i lektor stawiający w stan zagadki.
A co do wydarzeń na filmiku, to powiem szczerze, że po tym mam już przynajmniej zarys fabuły i NPCów jakich spotkamy
Yngvild napisał/a:
Powiem tak - wnikliwy obserwator wykmini z tego filmu zdecydowanie więcej, niż byśmy chcieli, żeby gracz wiedział :)

Tak Indi, ja z tego chyba wyciągnąłem to "za dużo" ;)
 
 
Travor 

Wysłany: 25-06-2010, 17:19   

Katharziz napisał/a:
a lektorem przecież jest Indi... w każdym razie tylko z nią kojarzy mi się ten głos.

A nie Mel? Tylko tak groźnie intonując :D

To tak:
Pierwsza scena, zaskoczenie obecnością lektora. Głos początkowo zastanawia głuchością, widać ze nagrywany w domowych warunkach. Ale potem zgrywa się z klimatem filmu więc jest ok. Oczywiście piękna Srebrna... i muszę powiedzieć że ta Srebrna, pozbawiona liści wygląda o wiele bardziej magicznie niż ta zielona którą znam. Muszę kiedyś taką zobaczyć na żywo... Postać Elmeryka wypatrując się w horyzont idealnie obrazuje czytany tekst... można by było dodać w tym miejscu jeszcze półprzeźroczystą, lekko widzialną, prostą animację mapy silberbergu, z rozszerzającymi się granicami Wergundii, ale to już takie moje pomysły. Szybkie przejście bezpośrednio do tematu Arden. Filmik szybko się rozkręca, maszerują orkowie, świetnie ucharakteryzowani, potem przejście do obozowiska Tryntu. Poprawiająca karwasz Rangveig... i świetna, swego rodzaju klasyczna scena rozdawania broni :-) Potem filmik rozpędza się, są migawki, wergundowie, Trynt, wergundowie, Trynt. Trochę mi w tym miejscu zabrakło samnijczyków, wiem że nikt tu nie nakręci jadącej kolumny ale migawkę z obozowiska dzikusów zawsze można włożyć ;) Ale to pewnie tylko mi ich zabrakło, więc idziemy dalej. Zaczyna się bitwa. Wygląda w miarę realistycznie. Wergundowie mają ładne kubraczki, tryntyjczycy wyglądają jak wieśniaki w hełmach :D Ja rozumiem że w porównaniu z wergundią (czy samnią :P ) to oni mają słabo wyposażone oddziały, ale bez przesady :P Ładne sekwencje walki, no ale w końcu macie z tym doświadczenie. W pewnym momencie pojawia się wódz orków, ŚWIETNA charakteryzacja ale odgrywanie też, zachowuje się dokładnie jak powinien taki napakowany wielkolud :) Potem scena "podmuchów" przy łukach, idealnie zgrana z muzyką - podobało mi się to. I JEST. Ginąca samnijka (wziąłem ją najpierw za mężczyznę wątłej postury :hihi: ). I konsternacja pomieszana z zachwytem. Z jednej strony świetnie że się pojawił samnijczyk w całej okazałości, i w ogóle, z drugiej strony skąd go wytrzasnęli? :D Doba film toczy się dalej, więc przyjąłem że wycieli tą scenę z jakiegoś filmu nakręconego przez nich na imprezie historycznej (teraz wszystko jasne ;) ). Scena upadku Tryntu... uważam że odtworzenie mimiki zarzynanego człowieka to w wykonaniu Hoda był prawdziwy majstersztyk :D :hihi: No, dalej różne ciekawe scenerie, w tym świetna symboliczna, upadek flagi o którym już wspominałem. Potem śmierć Elmeryka. Wiatr bardzo wam posłużył, scena rodem z filmów pokroju Władcy Pierścieni, w której zmarły bohater leży a wiatr powiewa jego włosem i szatami. Brawo za to. Dalej stos... bardzo fajna klimatyczna scena do tego wszystko widać więc to w ogóle fajnie zrealizowane zwłaszcza że tobołek palił się jak człowiek (przynajmniej tak mi się wydaje). Skupienie na postaci odrywanej przez Mel, (tu chyba nawet jej łzy dorobiliście :hihi: ). I potem scena która strrrasznie mi się podoba, nie wiem sam dlaczego z całego filmu, koronacja Eudomara. Idealnie ubrana osoba przenosi z idealną prędkością diadem, Abel nawet nie drgnie. Panujący półmrok i muzyka (w której tym kawałku było też coś, co idealnie wskazuje jaki sposób rządzenia przyjmie dak :D ) łatwo pozwala wyobrazić sobie wokół salę tronową. Do tego tekst, takie przemyślenie czy to o takie imperium walczył Elmeryk tworzy jeszcze głębszy klimat sceny. Wszystko jest idealnie zlepione, muzyka, obraz, tekst. Dalej kobieta w żałobie i pierwsze pytanie. Wdowa po Elmeryku? czy tylko bardzo wierna poddana? A może ktoś znacznie ważniejszy? I potem scena z niewolnikami, idealnie wprowadza w klimat imperium :-) Podoba mi się ten klimat :D I wyjaśnia co Hodo miał na myśli, kiedy pisał że nadzorca z batem wrył się Docowi w psychikę :hihi: Dalej świetna scena z zabójstwem, ścięciem, dalej tworzą klimat :-) Mały komentarz do tej ze ścięciem, sorry za takie czepialstwo ale rzuca mi się to w oczy, że kat za wolno opuszcza siekierę, odejmując scenie trochę realizmu. Ale to szczegół. I potem uciekająca Mel (świetnie zagrane), to byłaby chyba ważna postać, ale niestety w następnej scenie włazi w dzicz w bogatym ubranku i bez broni więc chyba jej już nie spotkamy :P a szkoda bo to widać że jakąś świętą misję odnowy imeprium sobie przyjęła i kto wie czy to nie ona była narratorem ;)
Następna scena jest dla mnie zagadką. Coś jakby Abel podchodzi do włączonej kamery żeby ją zabrać. Pytanie co to robi w filmie? :P Jeszce dziwniejsze jest to, że w następnej scenie następuję jej zanikające powtórzenie. Nie wiem o co w tym chodziło :P
Potem jest ucharakteryzowana Indi. Widzę swego rodzaju prawidłowość, w poprzednim trailerze też występowała jako tajemnicza postać z pomazaną buźką :hihi: I oczywiście oczy robią spore wrażenie. Dalej wojownicy za dymem, ork i kucie jakiegoś ostrza / grotu. I tu można dużo, praktycznie bez końca spekulować. Może to być od zapowiedzi kolejnego konfliktu (zbrojenie się) po przekucie sławetnego Draega-a-Hern a więc informacji że Ogon Smoka wciąż jest w grze ;-) Może to być też scena bez większej symboliki :P Kto wie, idę dalej. Tryntyjczyk, jeśli się nie mylę, i powrót samnijki. Dla mnie ta scena to potwierdzenie udziału samnijczyków w nadchodzących wydarzeniach. I fajnie. Dalej solidnie opancerzony i dobrze ubrany Hodo zasuwa po lesie. Dla mnie to jarl Leif i jego ruch oporu w granicznych lasach Tryntu. Filmik wieńczy Doc, dający nura do dziury. Tu też można spekulować więc może dam sobie spokój. I tak, wiedząca kadra będzie miała ubaw z moich nietrafnych wniosków :-P

Natomiast WIELKIM MINUSEM, jest fakt że w żadnej scenie nie pojawił się Bjorn! :-(
Przecież on tak świetnie grał w poprzednim filmie!
Ostatnio zmieniony przez Travor 25-06-2010, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Melyonen
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2010, 17:28   

Jak to "dorobiliście"?! :P :P toż to moje prawdziwe krokodyle łzy!! :P
 
 
Travor 

Wysłany: 25-06-2010, 19:21   

Onfis napisał/a:
A co do wydarzeń na filmiku, to powiem szczerze, że po tym mam już przynajmniej zarys fabuły i NPCów jakich spotkamy

A ja bym nie wyciągał z tego jakiś specjalnych wniosków, tworzył zarysów itd. tylko przyswoił pewne zawarte w filmiku elementy układanki, które mogą nabrać znaczenia na obozie ;)
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 25-06-2010, 20:08   

Wow Travor, dzięki za recenzję :D :D Szacun ;D Ale chyba powinieneś obejrzeć jeszcze raz, bo coś ci się parę osób pokićkało ;)
 
 
 
Travor 

Wysłany: 25-06-2010, 20:24   

Pare? :/ Nie byłem pewien czy tam w lesie pod koniec to Ty czy Agnar, ale resztę chyba utrafiłem, nie?
Ostatnio zmieniony przez Travor 25-06-2010, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13