Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ZWIASTUN FILMOWY !!!!!!!!!!!!!!
Autor Wiadomość
Travor 

Wysłany: 25-06-2010, 20:43   

A nieeee czekaj to w ogóle Doc jest! No to kurcze, zawaliłem sprawę ;D
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 25-06-2010, 20:47   

Travor, cudna recenzja :D Warto było się pomęczyć, a już miałam zamiar zostawić to w cholerkę ;) ;)
Trochę pokićkało, ale nic to, tym fajniej :D To już mogę się przyznać, że ten lektor to ja ;) W dodatku Samnijczyk to też ja i sam jesteś drobnej budowy :P :P :P

A w poprzednim trailerze postać z pomalowanym pyskiem była szamanem :P Kontynuacją był motyw szamanów z wizją.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 25-06-2010, 23:46   

Roześle to po całej europie, niech tylko ktoś ze mną pojedzie! ;(
Świetna zapowiedź. Normalnie, normalnie... Świetna :D

EDIT: następnym razem nagrywajcie głos mikrofonem z gąbką, a potem nałóżcie na to jakiś filtr, bo trzeszczy i w ogóle jest niewygładzone trochę, zarówno amplituda dźwięku jak i sam głos.
Ostatnio zmieniony przez Illima 25-06-2010, 23:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ulf

Wysłany: 26-06-2010, 16:10   

zwiastu super, jedyne co mi się nie podobało to to, że narrator mówił zbyt blisko mikrofonu/ nie miał na nim gąbki. Ale całą reszta majstersztyka, epicka bitwa, a potem druga strona zwyciest i imperializmu. Cód miód i orzeszki, szczecińskie jeże na fali eufori wywołanej zwiastunem rozpoczeły odliczanie godziny pozostałych do wymarszu na SG, pozostało 178 godzin
Ostatnio zmieniony przez Ulf 26-06-2010, 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katharziz
[Usunięty]

Wysłany: 26-06-2010, 17:27   

Yngvild napisał/a:
Sigrun napisał/a:
Hodo z grzywną
Torquesem.
Katharziz napisał/a:
nie ma szans abym wyrobił się
Ale odczytałeś o opcjach na raty itp? Albo upoluj jakąś osobę na Urwisa ;)

Katharziz napisał/a:
lektorem przecież jest Indi
Na pewno? :D

Kredyt za aparat 667,01zł
a mam zaległą majową i czerwcową ratę, bo przez szkołę musiałem sobie pracę odpuścić.
Miesięczne zarobki: 400-1500zł

Nawet jakbym na piwo przestał chodzić, ograniczyłbym wszystkie wydatki to nie wyczaruję takich pieniędzy z rękawa, zresztą z tego co zauważyłem to już brak miejsc.

Vivon Nekromanta powróci za rok. xD Jeszcze raz obejrzałem sobie filmik. Po prostu cudowny jest i wiedziałem że tym lektorem to Ty Indii jesteś.
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 26-06-2010, 18:17   

Ulf napisał/a:
narrator mówił zbyt blisko mikrofonu/ nie miał na nim gąbki.
Mówił z pół metra i miał gąbkę. Dźwięk został odszumiony, a i tak jest kiepski. No trudno.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 26-06-2010, 18:23   

Yngvild napisał/a:
Mówił z pół metra i miał gąbkę. Dźwięk został odszumiony, a i tak jest kiepski. No trudno.



E tam, na warunki amatorskie-jest git. :)
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 26-06-2010, 18:46   

Katharziz napisał/a:
Kredyt za aparat 667,01zł
a mam zaległą majową i czerwcową ratę, bo przez szkołę musiałem sobie pracę odpuścić.
Miesięczne zarobki: 400-1500zł
Mogłabym ci w odwecie wyliczyć moje zaległości finansowe i przeliczyć wartość półrocznej pracy nad obozem w kontekście ceny turnusu ;) Ale po co ;)

Ulf napisał/a:
pozostało 178 godzin
O rany!! Naprawdę?? :shock: :o :o :o :o O kutfa, to prawie za chwilę! Idę pisać misje :P 8/
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Ulf

Wysłany: 26-06-2010, 20:21   

Yngvild napisał/a:
Ulf napisał/a:
pozostało 178 godzin

O rany!! Naprawdę?? O kutfa, to prawie za chwilę! Idę pisać misje


ano a teraz to nawet 174 :D zegar tyka nei przerwanie
 
 
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 26-06-2010, 20:54   

Nie strasz mnie, mam płaszcz i szarawary do zrobienia :P
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
 
 
 
Doctor

Wysłany: 26-06-2010, 21:10   

http://doc.net.pl/countdown.html ;)
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 26-06-2010, 21:15   

A kopa nie chcesz? ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Travor 

Wysłany: 26-06-2010, 21:39   

Varthanis napisał/a:
Nie strasz mnie, mam płaszcz i szarawary do zrobienia :P

A ja właśnie przedwczoraj skończyłem szycie... a teraz jaka wolność :-D
Yngvild napisał/a:
O rany!! Naprawdę?? :shock: :o :o :o :o O kutfa, to prawie za chwilę! Idę pisać misje :P 8/

No nie, dopiero teraz? :D Przecież to sama przyjemność :D
Doc napisał/a:
http://doc.net.pl/countdown.html ;)

Yngvild napisał/a:
A kopa nie chcesz? ;)

;D
 
 
Quarties 
An old man by seashore


Skąd: Tarnowskie Góry (śląsk)
Wysłany: 26-06-2010, 22:18   

Jest bardzo możliwe, że pojadę do weteranów aby was powitać ;)
_________________
"Nie miecz uczyni z Ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola przetrwania" - cytat własny.
 
 
 
Travor 

Wysłany: 26-06-2010, 22:21   

W sensie że pojawisz się na przystanku w Gliwicach?
 
 
Quarties 
An old man by seashore


Skąd: Tarnowskie Góry (śląsk)
Wysłany: 26-06-2010, 22:35   

Owszem ;)
_________________
"Nie miecz uczyni z Ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola przetrwania" - cytat własny.
 
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 26-06-2010, 22:46   

Ej,ej, to może ja też wpadnę :D
 
 
Travor 

Wysłany: 26-06-2010, 22:48   

Byście się koledzy, na obóz wybrali a nie nas będziecie na trasie napastować :hihi:
 
 
Waromir

Wysłany: 26-06-2010, 23:56   

Woohoo! :P Jak dla mnie bomba, podsyciło moją ciekawość co teraz zaserwuje nam kadra na obóz :P [jako jedyny nie czepiam sie "bzdetów" technicznych?:D]
 
 
Quarties 
An old man by seashore


Skąd: Tarnowskie Góry (śląsk)
Wysłany: 27-06-2010, 00:20   

Bym się wybrał. Ale jak już wspomniałem - mój portfel tego nie wytrzymał. Może za rok ?
_________________
"Nie miecz uczyni z Ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola przetrwania" - cytat własny.
 
 
 
Airis 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-06-2010, 01:11   

To ja też się trochę poczepiam bzdetów.

Najpierw trochę słodzenia.
- Ogólnie zwiastun jest bardzo ok.
- Jakość zdjęć tragiczna, ale zawsze będzie bez profesjonalnej kamery, więc nie ma się co czepiać.
- Montaż w porządku.
- Odgrywanie raczej fajne, chociaż trochę przeszkadzała mi rozradowana mina Mel idącej na wojnę. Ogólnie nakładanie kolczugi można było sobie darować.
- Rozwinęliście się jeśli chodzi o charakteryzację, stroje i rekwizyty - bardzo profesjonalny zakrwawiony pieniek, podobywują mnie się soczewki a także jeździec fajtłapa. :D
- Scena nakładania diademu rzeczywiście ładna.
- Bardzo klasyczne dymy w scenach walki. :yes:

ALE:
- Zwiastun jest za długi - rozumiem, że jak się napracuje to chce się jak najwięcej efektów pracy pokazać, ale pod końcówkę oglądałam z mniejszym zainteresowaniem niż początek, a powinno być odwrotnie. Uważam, że lepiej swoją rolę spełniał zwiastun z poprzedniego roku, bardziej trzymał w napięciu mimo niedoróbek technicznych (okulary podczas ucztowania w karczmie :] ).
- Głos lektora (nie, Indi, nie poznałam :D ) trochę zbyt monotonny jak dla mnie.
- Przeszkadza mi, że aż taka większość zdjęć jest w lesie - przydałoby się więcej murów i ogólnie cywilizacji. Wiem, że w lesie łatwiej, ale miałam wrażenie, że mieszkańcy imperium są na etapie zbieractwa/łowiectwa.
- Sceny walki bardzo nierówne, niektóre fragmenty całkiem realistyczne a niektóre ewidentnie sztuczne.
- Muzyka mnie średnio cieszyła.

Ale (teraz nieczujnie podpowiem Wam sposób odparcia krytyki) jako że zwiastun trochę się spóźnił i nie odegra raczej roli w zachęcaniu do pojechania na obóz powinien nazywać się wprowadzeniem do fabuły i wtedy można mu wybaczyć nietrzymanie w napięciu ;)
 
 
Travor 

Wysłany: 27-06-2010, 01:54   

Airis napisał/a:
trochę przeszkadzała mi rozradowana mina Mel idącej na wojnę. Ogólnie nakładanie kolczugi można było sobie darować.

Taak też zwróciłem na to uwagę...
Ostatnio zmieniony przez Travor 27-06-2010, 01:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
user194
[Usunięty]

Wysłany: 27-06-2010, 12:28   

Może była jak Pippin z Władcy Pierścieni? ;'d
 
 
Sigrun 


Skąd: Z Lasu
Wysłany: 27-06-2010, 12:44   

Fehu napisał/a:
Może była jak Pippin z Władcy Pierścieni? ;'d

:D padłam
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 27-06-2010, 13:13   

Airis napisał/a:
To ja też się trochę poczepiam bzdetów.
Dzięki za recenzję :)

Airis napisał/a:
Jakość zdjęć tragiczna
Tja. Sprzęt jest jaki jest niestety, trzeba by machnąć inwestycję ciężkiego kalibru, żeby to miało sens, musiałoby być więcej niż jeden filmik rocznie. Czego nie wykluczam.

Airis napisał/a:
przeszkadzała mi rozradowana mina Mel idącej na wojnę
Prawda. To jest fail montażysty czyli mój, bo powinnam uciąć scenę ciut wcześniej, zostawiając tylko wciskanie Karoli w kolczą, które bardzo mi się podobało. Kojarzy mi się z dwójką dzieci, które ukradły ciuch starszemu bratu ;)
Fehu napisał/a:
Może była jak Pippin z Władcy Pierścieni?
I to po prawdzie jest słuszne skojarzenie :)
Airis napisał/a:
jeździec fajtłapa
Sama jesteś fajtłapa :P To było bardzo profesjonalne spadanie z konia :P :P :P :D
Airis napisał/a:
Scena nakładania diadem
A to ciekawe, że tak się wam podoba ta scena. Ja miałam obawy, bo wąziutki kadr, brak przestrzeni, nie wiem jak Travor wyobraża sobie tą salę tronową, ale ja mam raczej skojarzenia z kasztelem a'la Stara Baśń ;)
Airis napisał/a:
Zwiastun jest za długi
Nie zgadzam się. Nie chodzi o chęć wykorzystania materiału. To nie jest zwiastun filmowy, tylko wstęp do fabuły. Opowiada historię. Oczywiście kwestia gustu, ale uważam, że długość akurat nie jest zła. Jeśli kogoś znudził to przez treść a nie długość.
Airis napisał/a:
Głos lektora (nie, Indi, nie poznałam :D )
Serio? :D Ha! 8-)
Airis napisał/a:
trochę zbyt monotonny jak dla mnie
Jak dla mnie też, chociaż celował w takie tła jak głos Galadrieli pod sceną z pierścieniami. No, nie wcelował. Nad lektorem i w ogóle głosem/dźwiękiem trzeba popracować.
Airis napisał/a:
mieszkańcy imperium są na etapie zbieractwa/łowiectwa
Po pierwsze, jednak większość scen to Trynt, który nie jest krajem miast. Po drugie - są sceny w miastach... Swoją drogą, kiedyś zrobimy filmik scen które nie wyszły :D :D Kręcenie w mieście było zabawą samą w sobie :D
A po trzecie - znów strona techniczna. To jest nakręcone w 2 weekendy. Właściwie w 2 dni... Las jest na miejscu, a zawiezienie sprzętu i zaplecza do miasta, to dzień w plecy. Zwyczajnie go nie mieliśmy.
Airis napisał/a:
niektóre fragmenty całkiem realistyczne a niektóre ewidentnie sztuczne

To by trzeba przeanalizować, wiedząc, które są które. Mieliśmy istotne problemy z odgrywaniem zaangażowania bitewnego, to fakt. I trochę technicznych problemów w rodzaju jak uderzyć, żeby nie uderzyć ;)
Airis napisał/a:
Muzyka mnie średnio cieszyła.
To już kwestia gustu :) Mojego, w tym wypadku, chociaż sam montaż dźwięku, to Hoda robota.
Airis napisał/a:
powinien nazywać się wprowadzeniem do fabuły
Powinien, bo tym właśnie jest :) Tak naprawdę, w nakręceniu całości zatrzymała nas zima, kręcenie w śniegach to cholerne utrudnienie, a te zeszły dopiero pod koniec marca. Drugą część nakręciliśmy więc w kwietniu, a mi zabrakło czasu za zmontowanie tego podczas trwającego sezonu.
No, ale dość wymówek :) Podoba mi się robota filmowa i postaram się, żeby powstało jeszcze trochę fajnych obrazów ;) Kłi ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 27-06-2010, 13:47   

Yngvild napisał/a:
musiałoby być więcej niż jeden filmik rocznie. Czego nie wykluczam.

zgłaszam się na statystę :D
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
 
 
 
Agnar
[Usunięty]

Wysłany: 27-06-2010, 16:57   

Airis napisał/a:
bardzo profesjonalny zakrwawiony pieniek


Dziękuję dziękuję :)
 
 
Demon 
Freya

Skąd: Sg
Wysłany: 27-06-2010, 19:42   

Agnar ,nie neguje Twojej pracy w przygotowywaniu pieńka,ale bardzo dzielnie pomagałam,więc część pochwał dla mnie :-P
 
 
Onfis 

Wysłany: 28-06-2010, 00:13   

Varthanis napisał/a:
Nie strasz mnie, mam płaszcz i szarawary do zrobienia :P


Ja mam jeszcze koszulę i płaszcz, a jak starczy czasu to i zbroję :D
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 28-06-2010, 00:16   

Phi, phi, phi, że się tak wyrażę :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9