Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Humanista - co to za zwierzę?
Autor Wiadomość
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 04-03-2012, 21:35   

Taka plastikowa kasetka, gdzie układasz klocki zgodnie z podpunktami z książeczki i jak ułożysz dobrze, to po odwróceniu wychodzi obrazek :)
Jak źle to problem.

Ho-do: dla mnie to było nudne, że nudne, więc albo układałam obrazek, albo wybłagałam, zeby tylko uzupełniac książeczkę :>
Ostatnio zmieniony przez wampirka 04-03-2012, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pedro 

Wysłany: 04-03-2012, 21:37   

Hmm... w takim razie miałem to i się tym bawiłem tak jak Hodo, z przyjemnością. Ale ortografii mnie to nie nauczyło. :D
Ostatnio zmieniony przez Pedro 04-03-2012, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 04-03-2012, 22:08   

Wamp, zgadzam się z Tobą co do dysfunkcji i właśnie dlatego o tym wspomniałem. Choć wyraziłem się chyba niejasno i się niezrozumieliśmy. ;)
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 05-03-2012, 14:06   

Ja też chcę się wypowiedzieć, ja też!


Studiuję polonistykę, bo nie dostałem się na produkcję filmową. Zawsze byłem dobry z polskiego, dlatego stwierdziłem, że będą to studia jak najbardziej dla mnie. Czy się pomyliłem? Nie. Mam przebanalne studia, zaliczam wszystko w pierwszych terminach i nudzę się na zajęciach. Dlaczego to zrobiłem? Żeby mieć czas na wszystko inne - zespół, tworzenie muzyki, wyjazdy, imprezy. To w sumie niewiele ma wspólnego z całym tym tematem, ale może ktoś się do czegoś doczepi.

Co do matur-uczyłem się cały miesiąc przed, mój najniższy wynik, to 68% z matematyki. Średnia na świadectwie przez całe liceum? Około 2,5. Matura zdana lepiej od większości kujonów z paskami na każdym świadectwie z trzech lat liceum. Czy matura jest wyznacznikiem czegokolwiek? Tak-jest wyznacznikiem radzenia sobie, a nie wiedzy. To jest egzamin dojrzałości i wszystkie te głupie kujony, które potrafiły obkuć się na każdy sprawdzian, nie dały sobie rady ze stresem i materiałem. Bum! Dojrzałość w czystej formie. ^^
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 05-03-2012, 15:21   

Czemu w takim razie mowi sie o polonistyce ze to takie trudne studia z ogromna iloscia materialu do ogarniecia?
 
 
 
Masza 


Skąd: Szczecin/Poznań
Wysłany: 05-03-2012, 15:53   

To chyba zależy kto to mówi. Ja na ten przykład uważam, że protetyka słuchu to trudne studia, ale jakoś przeszłam przez pierwszą sesję ;) .

Wracając na chwilę do dys-, to ja w podstawówce miałam stwierdzoną dysortografię. Do dziś pamiętam swoją dumę, jak napisałam dyktando najlepiej w klasie :mrgreen: . Nic, więc nie jest niemożliwe ^^.
_________________
lastfm.pl/user/Gurthiriel
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 05-03-2012, 16:04   

Hodo napisał/a:
Czemu w takim razie mowi sie o polonistyce ze to takie trudne studia z ogromna iloscia materialu do ogarniecia?


Jeśli ktoś wolno czyta, to ma problem. Jest dużo materiału do ogarnięcia, 400-500 stron tygodniowo, to u nas norma. Nie uważam siebie za geniusza (chociaż może w takim razie powinienem?), ale to po prostu nie jest jakaś ciężka literatura...


A co do dys, w takim razie :P Ja mam dysgrafię stwierdzoną, bo jestem oburęczny i przez to, że mam niesprecyzowaną "stronę" miałem problemy. Ćwiczę od wielu lat i piszę coraz ładniej i coraz wyraźniej. Błędów nigdy nie popełniałem (ortograficznych, stylistycznych) i wiem, że za rok, dwa lata wyćwiczę pismo tak, że każdy odczyta mnie bez problemów. :)
 
 
Kharie 


Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-03-2012, 16:06   

Zadziwił mnie post Shamarotha. oO
Również studiuję polonistykę (na UWr) i muszę powiedzieć, że nie jest łatwo. Ja również chciałam rozejrzeć się za jakimś zespołem bądź jakąkolwiek formą rozwijania swoich zainteresowań, ale niestety nie jestem w stanie, bo m.in. ze względu na to, że wybrałam sobie specjalizację nauczycielską, mam ponad 30 godzin zajęć tygodniowo. Plus praca zajmująca jeden dzień w tygodniu. Rzadko kiedy mam czas, żeby zjeść coś porządnego. Nie wspominając już o siedmiu egzaminach w semestrze, też niełatwych. Do tego jeszcze konieczne ogarnianie lektur, których jest 45 w bieżącym tylko semestrze.
No i przygotowywanie się na zajęcia.

Dlatego... Zespół, tworzenie muzyki, wyjazdy imprezy..? Nie, nie rozumiem, jak to możliwe. :roll:
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 05-03-2012, 18:09   

Illima, a Ty masz na pocieszenie za moje żarty ;) ;)
http://mainhg.demotywator...ienawidzona.jpg
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 05-03-2012, 20:02   

Jak dla mnie "miałem średnią 2,5, a i tak napisałem matury lepiej od tych co mieli 5,0" jest słabą ściemą, no wybacz :)
Znaczy, nie twierdzę, że nie napisałeś, ale z mojego doświadczenia to osoby, które najlepiej ciągnęły w LO najlepiej napisały matury, i dostały się na te kierunki na które chciały.
No ale.
I jasne, wyznacznikiem "radzenia sobie". Nie wiem jak sobie poradzisz na rozszerzonej chemii/fizie bez merytorycznej wiedzy, na pewno doskonale.

W ogóle mam wrażenie, że wypowiadamy się w kwestii "matur", a nie można jednoznacznie stwierdzić, JAK najlepiej przygotoywać się do "matury". Bo generalnie co innego przedmioty, na któych możesz wybrnąć inteligencją i umiejętnością myślenia, a co innego te, gdzie musisz coś policzyć bazując na na prawdę solidnych podstawach.

Ale ja jestem kujonem. Alles klar.
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 05-03-2012, 20:35   

wampirka napisał/a:
ak dla mnie "miałem średnią 2,5, a i tak napisałem matury lepiej od tych co mieli 5,0" jest słabą ściemą, no wybacz
Znaczy, nie twierdzę, że nie napisałeś, ale z mojego doświadczenia to osoby, które najlepiej ciągnęły w LO najlepiej napisały matury, i dostały się na te kierunki na które chciały.


Nie mam powodu, żeby ściemniać :) Popełniłem błąd generalizując, oczywiście nie napisałem lepiej od WSZYSTKICH tych, którzy mieli lepsze oceny ode mnie. Ale od większości. Do tego byłem w dwóch klasach na przestrzeni trzech lat liceum, więc jest to jakieś rozeznanie. Być może liceum liceum (^^) nierówne i nauczyciele tak samo. ;) Ale wydaje mi się, że to nie jest dobre, że byłem w stanie tak zdać tę maturę.

Indiana napisał/a:
Sham, po pierwsze masz kopa za kujona


Oj tam, oj tam, są kujony denerwujące i te mniej :P

Kharie napisał/a:
Zadziwił mnie post Shamarotha. oO


I znów-uczelnia uczelni nierówna. Ty piszesz, że masz 7 egzaminów-ja miałem trzy w tym semestrze. W przyszłym mam chyba też trzy. Tylko jest ta różnica, że ja jestem na dyskursie publicznym, nie na nauczycielskiej :)
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 05-03-2012, 20:45   

Generalnie studenci UWr są na każdym kroku dymani w kakao, bo regulamin studiów określa, że nie można mieć więcej niż 30h zajęć tygodniowo. A liczba egzaminów w semestrze też jest odgórnie ograniczona (nie pamiętam przez co) i wynosi 5. Niestety jest 100 sposobów żeby to obejść.
 
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 05-03-2012, 21:21   

No w sensie solidnych podstawach merytorycznych.
No jasne, że foch! Uczę się od najlepszych :p
 
 
Thorfinn
[Usunięty]

Wysłany: 06-03-2012, 21:31   

Moi drodzy, i tak mój kierunek jest najtrudniejszy. Mnóstwo zajęć w normalnym trybie, ponadto 1,5 miesiąca na wiosnę zajęć ciągłych na terenówkach. Generalnie to ja miałem najtrudniej. Ale opłacało się! Teraz jestem kimś! ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10