Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Z Urwisa na Weterana
Autor Wiadomość
Wojo 
3ząb

Skąd: Warszawa
  Wysłany: 03-06-2012, 01:26   Z Urwisa na Weterana

Hej ! Jak wiecie byłem w 2011 i w 2012 roku na turnusie dla urwisów. Dawałem sobie radę bez problemowo,ale teraz pada pytanie-jak będzie na weteranie (II turnus) ?
Jadę z grupką osób z urwisa ,więc ciężko powinno być mniej ciężko.
A więc mam do was prośbę- proszę podajcie mi rady ,które pomogą mi "przetrwać" na II turnusie. Mam także do was parę pytań-na urwisie często mówiono o tym ,że podobno gracze się miedzy sobą zabijają,zwykle w nocy.Czy tak naprawdę jest ?
Mam także pytanie do was jak mniej więcej wygląda misja prywatna- głównie chodzi tu o przykłady. Ok to chyba tyle.

PS: Jeśli napisałem temat w złym dziale to serdecznie przepraszam.
_________________
Oczekujący na oboóz 2014 ;P
 
 
Pedro 

Wysłany: 03-06-2012, 01:47   

Wojo napisał/a:
jak będzie na weteranie (II turnus)


To wie tylko kadra. Ale nie będzie na pewno bardzo trudno bo weteran i początkujący zostały zrównane poziomem trudności a i tak nie jest to bardzo wymagający poziom (moim zdaniem).

Wojo napisał/a:
proszę podajcie mi rady ,które pomogą mi "przetrwać" na II turnusie


Śpij kiedy możesz. ;) Ale nie prześpij przypadkiem jakiegoś wydarzenia w obozie albo swojej śmierci. ;)
Wojo napisał/a:
podobno gracze się miedzy sobą zabijają,zwykle w nocy.Czy tak naprawdę jest ?


Nie, chyba że ktoś komuś zalezie za skórę ale to się rzadko zdarza.
Wojo napisał/a:
jak mniej więcej wygląda misja prywatna


Jest to misja związana z tobą, jakaś sprawa sprzed lat itp. Coś co "dotyka" twojej postaci bezpośrednio.
Ostatnio zmieniony przez Pedro 03-06-2012, 01:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 03-06-2012, 02:12   Re: Z Urwisa na Weterana

Wojo napisał/a:
Mam także do was parę pytań-na urwisie często mówiono o tym ,że podobno gracze się miedzy sobą zabijają,zwykle w nocy.Czy tak naprawdę jest ?

To zależy czy znajdzie się osoba która ma misję kogoś zabić , albo z syndromem weterana bądź ktoś będzie bardzo negatywnie oddziaływał na grupę .
W niektórych tematach jest napisane , że niektórzy "spokojnie" przeżyli obóz podczas gdy inni mordowali lub byli zabijani . Jeżeli nie będziesz jakiś "bardzo zły" lub ktoś nie będzie miał misji by Cię zabić to raczej nie zginiesz ;)

Wojo napisał/a:
Mam także pytanie do was jak mniej więcej wygląda misja prywatna- głównie chodzi tu o przykłady. Ok to chyba tyle.

Misja wygląda tak ( przynajmniej ja tak pamiętam ) :
podczas "prologu" kiedy wchodzicie do hali kadra daje wam kartki z jedno stronowym opisem jak co i dlaczego . Na dole kartki masz potem napisane ca masz dokładnie zrobić , czym i kto Ci pomaga .
A przykłady to np ( będą głównie z 2010 ale na forum w innych tematach masz jeszcze parę innych opisanych ):
- Kapłan Skogura miał obrazić Herna , by "odwalił się" od Silvy( udała się )
- Skrytobujca miał zabić Jarl-a Leifa ( niestety nie )
- bodajże Liliy miała uratować jakieś dziecko , a tym , że dziecko spotkaliśmy 3 dnia obozu i zabiliśmy dowiedziała się dopiero podczas biesiady
- kupiec miał zabić zabójce swego ojca , a jednak zaprzyjaźnił się z nim :D
- pewien człowiek ( a raczej grupa ludzi ) mieli znaleźć kryształ i dostarczyć go do Birki jednak kapłani im go zabrali i ofiarowali komuś-tam w zamian za inny ważny fabularnie
- człowiek ze smoczegoludu (?) miał zdobyć smocze jajo
- duża liczba osób które posiadła zadanie prawie niemożliwe do nie wykonania do związane w 100% z fabułą np. grupa fiordyjczyków miała zorganizować sojuszników przeciwko Wergundii lub chorąży Hodo miał bronić Stryrii ( ? ) lub kapłan Toledy miał przgnać odwieczne zło
- alchemista miała zdobyć jakomś ważną substancję ( amnestoit ? )
- zabójca wampira miał zabić wampira :!:
- zabójca potworów miał schwytać potwora

Chcę jeszcze przypomnieć , że nie ma już weterana i normala , oby dwa mają ten sam poziom trudności


Oto chodziło ?
 
 
Artem 
Maham Radżem :D


Skąd: Z Katowic(Katowice na stolice! :))
Wysłany: 03-06-2012, 13:42   

Ja mam gorzej , jadę pierwszy raz i to od razu na weterana a jestem w twoim wieku :P :P . Inna sprawa ,że moi znajomi dogłębnie wyjaśnili mi co i jak tam jest i czuję się przygotowany ;> .
_________________
2012-Artem Aventir ,,Ostatni Kymer" Zwiadowca
2013-Artem Aventir - ścigany przez Wergundię banita
2014- Artem Aventir pod rozkazami styryjskiego wywiadu - Łowca potworów/Kapłan- wojownik Tavar . -I--
EPILOG 2K14 - Ner'Losh orczy Wódz
2015-Artem, były skrytobójca styryjski, później Kapłan Swarta. -I--

,,Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać."- ,,Czas Pogardy" A.Sapkowski

,,Boleść jest kamieniem szlifierskim dla silnego ducha." -J.R.R. Tolkien – Dzieci Hurina

Nie powiem: Nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe.-Mag zwany Gandalfem.
 
 
Wojo 
3ząb

Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-06-2012, 13:44   

Tak wielkie,dzięki :)
A pamiętasz jakaś prywatną misję o zbieraniu informacji/zadanie nadane przez Bogów ?
_________________
Oczekujący na oboóz 2014 ;P
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 03-06-2012, 14:17   

Zadania nadane przez bogów:
- zdobyć Tablice Wajana i odesłać je bogu w ofierze,
- od Silvy/Herna - zawrzeć pokój z lasem i pokonać Złego, który zagraża lasowi,
- powiedzieć Hernowi, żeby odczepił się od Silvy.
Na razie tyle pamiętam.
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Pedro 

Wysłany: 03-06-2012, 14:18   

Chłopie, zobaczysz to będziesz wiedział. Misje są w pewien sposób unikalne więc ciężko powiedzieć jak to będzie u ciebie wyglądać. A takie misje, wyglądają jak brzmią: masz zebrać informacje (sposób zależy od ciebie) lub wypełnić misję od boga (którą ciężko przewidzieć). Więc wyluzuj, bo takie sranie się "bo to turnus weterański" tylko pogorszy sprawę. ;)
Ostatnio zmieniony przez Pedro 03-06-2012, 14:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojo 
3ząb

Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-06-2012, 15:10   

Dzięki. Może rzeczywiście trochę za bardzo się denerwuje,ale będą mnie otaczać ludzie starsi ode mnie. Nie chce wyjść za pajaca. :roll:
_________________
Oczekujący na oboóz 2014 ;P
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 03-06-2012, 15:50   

Spokojnie, w tym roku weteran nie jest weteranem, to raz. Dwa, skoro jeździłeś już na Silbera masz w niejednym przypadku lepszy start od kogoś całkowicie zielonego. A miarą "ogarniania" czasami nie jest wcale wykonanie misji, tylko siedzenie w klimacie, granie postacią. Jeden skrytobójca, już tu wspomniany, miał w misji zabić tryntyjskiego jarla. Misji nie wykonał ostatecznie, ba, zginął i musiał być wskrzeszany, ale drugi poziom dostał i uważany był za jedną z bardziej ogarniających osób obozu. Spokojnie, misji ciężko nie zrozumieć, czasami wykonują się same, czasami po prostu warto chodzić na akcje (tak, na nocne też), a wykonanie misji znajdzie się samo. Jeśli obawiasz się, że nie ogarniesz, to pewnie w suwaku na ankiecie nie zaznaczyłeś poziomu knujności 10, prawda? A wiek na Silberze, jak się już niejednokrotnie okazało, wcale nie jest wyznacznikiem spaprania czy ogarnięcia postaci.
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11