Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Indiana
28-10-2015, 14:23
LARP ZIMOWY
Autor Wiadomość
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 14-10-2015, 19:16   LARP ZIMOWY

Przeklejam, bo możliwe, że dużo osób nie zauważy w tamtym temacie.

Dobra, słuchajcie, pogadajmy o terminach.
Rzucam taką pomysłą.

Terminy.

Opcja 1.
Jest sobie taki zestaw terminów, który mieści się między świętami. W tym obszarze, o ile wiem około 29 .12. część silberowiczów robi larpa w Krakowie. GDYBY TAK - zrobić naszego zimowego larpa w SG na ten przykład w terminie 27-29.12?
Wówczas mogłaby zaproponować też transport, przynajmniej na tyle miejsc, ile mam w aucie, na trasie SG-Kraków.

Opcja 2.
W takim razie jeśli nie taki termin świąteczny, to może na ten przykład styczeń. Czemu styczeń? Bo potem jest sesja, która zeżre nam większość studentów :(
Więc któryś weekend stycznia? Który?

Opcja 3.
A jesli nie grudzień i nie styczeń, to któryś termin ferii? Musiałoby być tak - weekend, tak żeby maksymalnie dużo osób miało wolne, i najlepiej żeby było tuż przed lub po sesji.... koniec lutego? :/

Opcja 4.
Proponujcie coś... :/


Propozycja zimowego larpa.

Jako, ze tak czy owak będzie to czas dość... karnawałowy, mam pewną propozycję.
Dużo osób ma obawy względem tego, czy nie umrze z zimna i w ogóle.
Gdyby zatem - ogarnąć nocleg w Hubertusie w wersji "podłoga z karimatą" - mają tam taką opcję, może by się udało nie umrzeć od tego cenowo?
I w pierwszą noc w tymże Hubertusie zrobić fabułę balu... :P No wiecie, suknie, toasty, akademia czarodziejów, wiedźmin, jeż... wróć, nie ta fabuła ;) No ale mniej więcej tak.
Potem o świcie zmienić scenerię i ruszyć w teren - oczywiście bez bezpośredniej kontynuacji, bo się nie da. No ale.
Turlać się po terenie całą następną dobę z uwzględnieniem nocy, zakończyć przy ognisku w halli.
Spania rzecz jasna się nie przewiduje, bo to bez sensu i szkoda czasu ;)

Nie wyjdzie to wtedy tak bardzo tanio jak listopadowy. Ale na pewno taniej niż październikowy epilog. Wybranie terminu po świętach dodatkowo może zaowocować wyposażeniem imprezy w przywiezione ze świąt jedzonka ;)

A jak nie, to...
Inne warianty tej opcji, jakie przemknęły mi przez głowę, to zrobienie imprezy typu bal w którymś wybranym mieście. Ale organizację wówczas musiałby przejąć ktoś z was (tak, inspiracją są tu dla mnie właśnie owe krakowskie larpy :) ).

A wówczas larp zimowy kręciłby się podobnie, z tym, że wówczas optymalnie byłoby wynajmować nocleg tylko na 1 noc, a pierwszą noc naprawdę odpuścić spanie i spędzić całą w terenie. Ewentualnie planować przyjazd na rano i grać bez tej nocki, krócej.

TO ja poproszę o wasze wypowiedzi, gdyby trzeba coś rezerwować w Hubertusie, to muszę wiedzieć wcześniej :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Kodran 


Skąd: Warszawa/Piastów
Wysłany: 14-10-2015, 21:10   

Opcja numer jeden najbardziej pasuje ( o ile nie będzie żadnych wydarzeń losowych)
_________________
2013- najemnik Nero(never forgetti)
2014- najemnik Kodran
epilog 2014- znów najemnik Kodran, Imperialista (tak jakby)
2015- Sarell, okrzyknięty Heroldem z Wierzchu (dzięki El)
epilog 2015- Sarell, #dziękiBryn ;)
2016- Severo dar Rodlingen, poborowy z Dakonii, później magnifer Czarnego Tymenu
Później też coś było grane
 
 
Sephion 
Isshkata


Skąd: Szczecin
Wysłany: 16-10-2015, 02:05   

Dla mnie termin pierwszy górą, bo tylko w grudniu będę mógł przyjechać.
_________________
2010 - Sephion Da Tirelli, kupiec bez towaru.
2012 - Sephion Da Tirelli, szpieg o słabym sercu.
2013 - Symeon Melachrinos, psionik zwany czasem pajacem.
2014 - Symeon Melachrinos, specjalista
2015 - Siegwald dar Barenstark, potomek sześciu rodów
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 28-10-2015, 14:22   

Co prawda tu napisały tylko 2 osoby, ale po paru prywatnych rozmowach wyszło, że opcja pierwsza.

27-28.12 - larp zimowy w Srebrnej Górze, w tym:
27 w nocy - "bal w Leth Caer" ;)
28 w dzień i w nocy - "oddział porąbańców na zapołudniu" czyli gonienie się po krzakach i walka na śnieżki ;)

28/29.12 - pakujemy tyłki w autka i jedziemy do Krakowa
29 -30.12 - zmiana klimatu, larp Star Wars


Na tą chwilę niestety odpadła Villa Hubertus... Generalnie są mało chetni do współpracy.
No, chyba że wykładamy po 70 zł na głowę za nocleg + udostępnienie sali + jedzenie.
Inne opcje to znany wszystkim pan Wiesio - wypasu nie ma, klimat średni mocno wielce, miejsce śliczne - lub też można się szarpać o wynajem Ostroga, ale tam wszyscy wiedzą, upału nie będzie. Noclegi wtedy i tak u Wiesia.

Dodam jeszcze, że widzę tu opcję taką, że jeśli ktoś nie czuje się na siłach, żeby w środku zimy zapierniczać po terenie, to część larpa może się odbywać w bliskiej przyległości kwatery, tak zeby nie ryzykować zakatarzeniem czy innym zepsuciem uczestników. A w daleki teren na forty poturlają się ci, co się zgłosili do "oddziału porąbańców" ;)

Koszt całości powinien się zamknąć w jakichś 120 zł na osobę, licząc z wynajmem czegoś i dwoma cywilizowanymi noclegami w ciepełku, jakimś prowiantem, ale w większości jadąc na przywożonych z domu świątecznych pozostałościach ;) No i uwzględniając partycypację graczy w rozmaitych przygotowaniach.
Jak zwykle, gdyby ktoś miał problem z kasą - pisać. Sposób zawsze się znajdzie.

Tym samym - proszę o wiążące deklaracje, kto będzie. I przy okazji - bardzo zachęcam :D Ma szansę z tego wyjść... dobra akcja :D
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Sephion 
Isshkata


Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-10-2015, 18:17   

Nareszcie termin który mi pasuje! Wiążąco będę, choćbym miał przygotowywać blastery na SW w samochodzie :D
_________________
2010 - Sephion Da Tirelli, kupiec bez towaru.
2012 - Sephion Da Tirelli, szpieg o słabym sercu.
2013 - Symeon Melachrinos, psionik zwany czasem pajacem.
2014 - Symeon Melachrinos, specjalista
2015 - Siegwald dar Barenstark, potomek sześciu rodów
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 28-10-2015, 18:44   

Ej, też chcę blastery! :D Ale poczekam póki co na wstęp od Was, żeby wiedzieć, jak bardzo mi będą potrzebne :D Ale coś czuję, że bardzo ;)

A wracając do Silbera - byłoby też niegłupio, gdyście od razu podawali coś o postaciach. Nawet nie tyle konkret, co bardziej frakcję, preferowaną stronę barykady, wliczając w to opcję siedzenia na niej okrakiem ;)
No i czy piszecie się na turlanie w śniegu czy bardziej na bieganie wokół kwaterki ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Szrapnel 
Villsvin


Wysłany: 28-10-2015, 18:53   

Tutaj mamy pisać? :D
_________________
"Pole rażenia granatu jest zawsze o metr większe niż zdołasz uciec"
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 28-10-2015, 18:55   

Hm, no nie wiem, możesz na Onecie ;) ;)
Jasne, że tutaj... Ale zakładam, że i tak wiem ;) Chyba, że mnie zaskoczysz :D
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Szrapnel 
Villsvin


Wysłany: 28-10-2015, 19:25   

A żebyś wiedziała! Zagram elfem!

No dobra, to było suche jak Pethaban...
Jasne, że gram Szrapnelem(jeśli go przypadkiem w sesji nie zabiję)

Futra gotowe do szycia, także turlanie się w śniegu może być :D
_________________
"Pole rażenia granatu jest zawsze o metr większe niż zdołasz uciec"
 
 
Sephion 
Isshkata


Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-10-2015, 23:09   

O, to ja się piszę na Qa lub pochodne. Z pełną ścieżką zdrowia - śnieg, krzaki, kąpiel w górskim strumieniu... :D
_________________
2010 - Sephion Da Tirelli, kupiec bez towaru.
2012 - Sephion Da Tirelli, szpieg o słabym sercu.
2013 - Symeon Melachrinos, psionik zwany czasem pajacem.
2014 - Symeon Melachrinos, specjalista
2015 - Siegwald dar Barenstark, potomek sześciu rodów
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 28-10-2015, 23:22   

Szrapnel napisał/a:
Jasne, że gram Szrapnelem(jeśli go przypadkiem w sesji nie zabiję)
Nie zabijaj! Jest mi potrzebny, znaczy Ylvie! Bo wiesz, do grupy przeciwnej właśnie dołączył Sephi i tego no... :D :D
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Szrapnel 
Villsvin


Wysłany: 28-10-2015, 23:25   

No dobra, każdy kolejny krok będę z tobą uzgadniał :P
_________________
"Pole rażenia granatu jest zawsze o metr większe niż zdołasz uciec"
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-11-2015, 14:43   

Do kiedy jest czas aby się zapisać?
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 02-11-2015, 14:46   

Myślę, że koniec listopada to byłby ostatni dzwonek, bo ja tam muszę chatę rezerwować.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11