Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiedzmin i zabojca magow - dwa pytania od dwoch graczy
Autor Wiadomość
Waromir

Wysłany: 15-04-2010, 21:41   Wiedzmin i zabojca magow - dwa pytania od dwoch graczy

Witam
Mamy dwa pytania:
czy zabojca magow moze miec dwa miecze tzn.: ze walcze naraz dwoma bo mam pewne watliwosci: przeczytalem ze zabojca magow dostaje jeden miecz (bron postaram dostarczyc sobie sam)
2. Wiedzmin
Mam podobne pytanie tylko w sprawie dwoch mieczy wiedzminskich jednego srebrnego(tzw. na potwory) i stalowego(na ludzi): czy oba mam sobie dostarczyc (czy nie bedzie komplikacji w posiadaniu dwovh mieczy)
Czy miecz srebrny rozni sie jedynie nazwa i minimalna roznica wygladu czy moze jednak jakies potwory sa wrazliwe jedynie na srebro
Czy po starcie bede mogl od razu miec miecz srebrny

Pozdrawiamy z tychow waromir oraz heryl

PS. Nie posiadamy polskiej klawiatory
 
 
Doctor

Wysłany: 15-04-2010, 21:47   

Waromir napisał/a:
czy zabojca magow moze miec dwa miecze tzn.: ze walcze naraz dwoma bo mam pewne watliwosci: przeczytalem ze zabojca magow dostaje jeden miecz (bron postaram dostarczyc sobie sam)

Dostaniesz najpewniej jeden przydziałowy miecz. Jak sam weźmiesz, to walcz i trzema jednocześnie. ;)
Waromir napisał/a:
2. Wiedzmin

http://www.silberberg.pl/viewpage.php?page_id=5
http://forum.villsvin.naz...ight=wied%BCmin
Cytat:
Co do wiedźmina - Travor ma rację. Jest bardzo mała szansa, że dopuścimy jakiegoś wiedźmina. Ta osoba będzie musiała spełniać kryterium sprawności, niestety. Łowca potworów jest za to ogólnodostępny


Mógłbym się powołać na omawianą ostatnio netykietę. Zaniecham jednak. ;)
Ostatnio zmieniony przez Doctor 15-04-2010, 21:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Travor 

Wysłany: 15-04-2010, 21:51   

1. Oczywiście, jeśli chodzi o bronie to na mój gust możesz mieć i 10 mieczy, byleby były bezpieczne (czyt. zatwierdzone przez kadrę). Po prostu organziatorzy zapewniają 1 szt. jeśli nie posiadasz swojej.
2. Wprowadzenie miecza srebrnego, który różniłby się tylko tworzywem nie miałoby za dużego sensu dla mechaniki gry. Oczywiście że są potwory które możesz zabić np. TYLKO srebrną bronią, albo są wyjątkowo na nią podatne itp. Tu jeszcze może kadra się wypowie, ale nie wiem czy obowiązuje nas wiedźminowa mechanika aż do tego stopnia, że musisz mieć dwa miecze, jeden na ludzi a drugi na całą resztę. Bo przecież srebrnym mieczem też człowieka zabijesz. Więc po co (jeśli nie z powodu że chce się walczyć dwoma broniami na raz) nosić drugi?
Uważam, że jako wiedźmin na 99,9% będziesz mógł, ba nawet musiał mieć od początku srebrny oręż.

Waromir napisał/a:
PS. Nie posiadamy polskiej klawiatory

Proponuję niezwłocznie zakupić w najbliższym sklepie. ;)
Ostatnio zmieniony przez Travor 15-04-2010, 21:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-04-2010, 21:53   

jak sobie załatwisz dwa miecze, możesz nimi walczyć. nie ma restrykcji co do posiadanej broni, jak chcesz możesz jako zabójca magów walczyć nawet włócznią albo młotem. jeśli załatwisz sobie jeden miecz, myślę że nie będzie problemu z poproszeniem kadry o drugi, dostarczany na starcie, ale mogę się mylić.

Wiedźmin może używać obu mieczy od początku, miecz srebrny różni się nie tylko nazwą - jest skuteczniejszy na niektóre potwory. Ba, niektóre potwory mogą być nawet niewrażliwe na stal, jeśli kadra tak zaplanuje.

Cytat:
Waromir napisał/a:
PS. Nie posiadamy polskiej klawiatory

Proponuję niezwłocznie zakupić w najbliższym sklepie. ;)


najlepiej ze słownikiem ortograficznym ;) (sorry, nie mogłem się powstrzymać :D )
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
Ostatnio zmieniony przez Varthanis 15-04-2010, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 15-04-2010, 22:14   

W zasadzie niewiele mogę dodać.
Z tym, że:

- tak, niektóre potwory mogą być wrażliwe na srebro, ale wiedza, które to konkretnie, należy do postaci (podana razem z bestiariuszem)
- nie, walka srebrnym mieczem z resztą świata nie ma sensu, bo srebrny miecz zostanie uszkodzony lub połamany po pierwszym starciu
- tak, postać wiedźmina jest możliwa, ale maks 1 na turnus i po ostrej selekcji
- srebrny miecz powinien różnić się też wyglądem
- najlepiej, jeśli właśnie srebrny miecz sobie wykombinujesz, a zwykły weźmiesz z przydziału

Ot co :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Travor 

Wysłany: 15-04-2010, 22:19   

Yngvild napisał/a:
- nie, walka srebrnym mieczem z resztą świata nie ma sensu, bo srebrny miecz zostanie uszkodzony lub połamany po pierwszym starciu

O patrzcie czyli zaostrzenie ;) Przestaję być na bieżąco ;)
 
 
Waromir

Wysłany: 15-04-2010, 22:43   

To tak podsumuwując:

-No cóż, spojrzałem na ankiete wypełniania postaci i zobaczyłem, że nie ma wiedźmina - będe musiał jednak zadowoloić się zabójcą potworów :)
Jedyne co mam nadzieje, to że nikt nie zarzuci mi, że za bardzo wyglądam jak wiedźmin, bo już mam wszystko przygotowane pod wiedźmina [tak się jakoś złożyło:P].

Miecz srebrny mam zamiar zrobić[zerżnąć] - prosto z wiedźmina. Zrobie jelec bardziej wklęsły w stronę klingi, a stalowy [mam zamiar mieć oba, o ile mogę z tego co widze :) ] czy tam żelazny, z normalnym prostym jelcem.
Wiedźminem chciałem zostać, po odbyciu turnusu Urwisa, gdzie wiedźminów było chyba trzech, lub czterech [pozdrawiam, Waromir :) ] no, ale zabójca potworów również mi w zupełności wystarczy :)

[taa, dorwaliśmy się do polskiej klawiatury]


Cytat:
- tak, postać wiedźmina jest możliwa, ale maks 1 na turnus i po ostrej selekcji


Mhm, a gdzie można by zgłosić - o ile można - swoją kandydature do selekcji ;> ? [tak wiem, jestem uparty :P ]


Cytat:
- najlepiej, jeśli właśnie srebrny miecz sobie wykombinujesz, a zwykły weźmiesz z przydziału


Osobiście lubie robić sobie oba - przed obozem, dużo ćwiczymy z kumplami, a lubię się przyzwyczajać do miecza. No oczywiście o ile zostaną zaakceptowane :)
Ostatnio zmieniony przez Waromir 15-04-2010, 22:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Doctor

Wysłany: 15-04-2010, 23:07   

Waromir napisał/a:
Mhm, a gdzie można by zgłosić - o ile można - swoją kandydature do selekcji ;> ?

Zaznacz w wysyłanym z ankietą opisie postaci. Zwróć uwagę, że wiedźmin to w końcu zabójca potworów. Skąd założenie, że w naszym świecie funkcjonuje wiedźmin-mutant, skoro w profesjach na ten rok go nie ma? ;)
Ostatnio zmieniony przez Doctor 15-04-2010, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Waromir

Wysłany: 15-04-2010, 23:15   

Powiedzmy, że tak zakładam i mam taką nadzieje :) Zobaczym.
 
 
Travor 

Wysłany: 15-04-2010, 23:16   

Waromir napisał/a:
Jedyne co mam nadzieje, to że nikt nie zarzuci mi, że za bardzo wyglądam jak wiedźmin, bo już mam wszystko przygotowane pod wiedźmina [tak się jakoś złożyło:P].

Cicho zastanawiam się co ktoś ma na myśli w momencie gdy zarzuca drugiej osobie że za bardzo wygląda jak wiedźmin ;)

Waromir napisał/a:
przed obozem, dużo ćwiczymy z kumplami

Tak trzymać ;)

Waromir napisał/a:
No oczywiście o ile zostaną zaakceptowane :)

Tak... pamiętam swojego pierwszego, własnoręcznie wykonanego bokena ;) Byłem z niego taki dumny :) Był prawie-idealnie do mnie dostosowany ;) Dałem go kadrze i Hodo z uznaniem które nieczęsto miałem potem okazję u niego słyszeć mówi "Profesjonalnie oklejony..." wtedy już byłem pewien że wszystko będzie ok. W końcu spędziłem trochę czasu oklejając go tak, by nei było nawet JEDNEJ fałdki. Po czym Hodo zobaczył że nie zabezpieczyłem końcówki i zdecydowanie powiedział "Nie, jest !@#$%, nie ma zabezpieczonych końcówek" W tym momencie moje życie runęło ;) :D
 
 
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-04-2010, 23:21   

Travor napisał/a:
Waromir napisał/a:
Jedyne co mam nadzieje, to że nikt nie zarzuci mi, że za bardzo wyglądam jak wiedźmin, bo już mam wszystko przygotowane pod wiedźmina [tak się jakoś złożyło:P].

Cicho zastanawiam się co ktoś ma na myśli w momencie gdy zarzuca drugiej osobie że za bardzo wygląda jak wiedźmin ;)


zapewne koledze chodziło nie o wygląd fizyczny, tylko o pancerz i resztę akcesoriów ;)
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
 
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 15-04-2010, 23:23   

Travor napisał/a:
Dałem go kadrze i Hodo z uznaniem które nieczęsto miałem potem okazję u niego słyszeć "

Widzisz, przez to możesz docenić wagę tych słów ;)


(muszę chyba częściej doceniać ludzi, bo się czepiają :D )
 
 
 
Waromir

Wysłany: 15-04-2010, 23:24   

Cytat:
zapewne koledze chodziło nie o wygląd fizyczny,


Hehehe, nawet nie pomyślałem, żeby ktoś to tak zinterpretował :P
 
 
Travor 

Wysłany: 15-04-2010, 23:29   

Varthanis napisał/a:
zapewne koledze chodziło nie o wygląd fizyczny, tylko o pancerz i resztę akcesoriów ;)

Mi też chodzi o ekwipunek. I wciąż zadaje to samo pytanie :D
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 15-04-2010, 23:47   

Travor napisał/a:
Hodo z uznaniem które nieczęsto miałem potem okazję u niego słyszeć mówi "Profesjonalnie oklejony..."
Widzicie, kadra ;) A wy mówicie, że oni nas w ogóle nie słuchają ;) ;)

Waromir napisał/a:
a gdzie można by zgłosić - o ile można - swoją kandydaturę do selekcji
W zgłoszeniu postaci :)
Travor napisał/a:
zastanawiam się co ktoś ma na myśli w momencie gdy zarzuca drugiej osobie że za bardzo wygląda jak wiedźmin
Też się zastanawiam :)

Travor napisał/a:
pamiętam swojego pierwszego, własnoręcznie wykonanego bokena ;)
:D :D :D :D
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Ulf

Wysłany: 12-05-2010, 22:46   

hm ode mnie to dodam tyle, że w zeszłym roku był taki wiedzmin (ek) że chyba jednak można komuś zarzucić że nie wyglądał jak wiedźmin, a co do mieczy to hm jako łowca potworów w trakcie starć nie zauważyłem aby jakikolwiek potwór orientował się czy dostawał zwykłym czy srebrnym mieczem :cool: no ale nie ważne :) bo mój łowca potworów to i tak był jakiś dziwny wyrób nie dostał bestiariusza nawet nie wiadomo czemu. Ale za to pamięć miał wyśmienitą i wile potrafił z niej wyciągnąć *uśmiecha się od Offa i Indi*
Ostatnio zmieniony przez Ulf 12-05-2010, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Travor 

Wysłany: 12-05-2010, 22:48   

E tam, nie narzekaj, mnie najbardziej rozśmieszyło jak "Książe z Pethabanu" dostał questa oczyszczenia cmentarza z dopiskiem "Egzorcysta" :D Jego mina była bezcenna :D

Aha co do wiedźmina, to w tym roku nastąpiło zaostrzenie zasad, więc taka sytuacja się już pewnie nie powtórzy. Chociaż nie wiem co chcecie, chłopak był bardzo sympatyczny :D
Ostatnio zmieniony przez Travor 12-05-2010, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ulf

Wysłany: 12-05-2010, 22:59   

no właśnie sympatyczny, a widziałeś kiedyś sympatycznego wiedźmina :cool: ze o jego zdolnościach bojowych nie wspomnę
 
 
Ian
[Usunięty]

Wysłany: 12-05-2010, 23:06   

No dobra, Papo Misiu, zmilczmy. Słuchać hadko. A i nie będzie raczej wiedźminów, tylko łowcy potworów - i wsio cacy.
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 12-05-2010, 23:10   

Ulf napisał/a:
a widziałeś kiedyś sympatycznego wiedźmina

Ja widziałem :D Miał rozkoszny dołeczek w brodzie :D
 
 
 
Ulf

Wysłany: 12-05-2010, 23:13   

i wołał do Henia że jest pączusiem xD eh chyba nadchodzi kres wiedźmińskiego cechu....
 
 
Onfis 

Wysłany: 12-05-2010, 23:17   

I ten pisk kiedy go Heniu wciągał do jamy... Masz rację Ulf, masz rację...
 
 
Travor 

Wysłany: 12-05-2010, 23:19   

E tam, fajny gość był, i uciec nam pomógł... kompletnie za nic, ba przypłacił to życiem, podczas gdy my, Ci winni, żyjemy do dziś, długo i szczęśliwie ;) Więcej takich graczy, którzy umieją się poświęcić dla słusznej sprawy :D
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 12-05-2010, 23:20   

Nie, nie. Ten o którym mówię na pewno nie wołał do Henia ;P
 
 
 
Onfis 

Wysłany: 12-05-2010, 23:21   

Travor napisał/a:
przypłacił to życiem


Przypłacił życiem własny brak rozsądku-nie ma to jak chwalić się kradzionym srebrem otrzymanym za pomoc w ucieczce tuż obok "śpiącego" dowódcy, prawda? :mrgreen:
 
 
Travor 

Wysłany: 12-05-2010, 23:23   

E tam, zadźganie (czy co żeś m mu tam zrobił) takiego chłopaczka chyba nie powinno się liczyć do Twoich sukcesów zawodowych ;) Ja bym mu darował ;)
 
 
Onfis 

Wysłany: 12-05-2010, 23:25   

Ja tego nie uważam za sukces zawodowy. Akurat w tym jednym wypadku stanąłem po stronie sprawiedliwości i ją wymierzyłem ;)
 
 
Travor 

Wysłany: 12-05-2010, 23:30   

No cholercia, złapał sobie chłopaczek sreberko i ma :D Niech se ma, kurcze blade :) Dziwię się żeśmy Cię po tym nie zdetronizowali ;-)
Ale w ogóle w tym roku dowództwo nie maiło takiej kontroli jak kiedyś.
Ja osobiście stęskniłem się za "CHOLERA !" Verny :D
 
 
Onfis 

Wysłany: 12-05-2010, 23:38   

Travor napisał/a:
dowództwo nie maiło takiej kontroli jak kiedyś.

Bo ja się wcale na to dowództwo nie pchałem! Jakbym powiedział że nie to by było podejrzane skoro mnie wszyscy wybrali :D
 
 
Ulf

Wysłany: 12-05-2010, 23:39   

a czemu go nie zdetronizowaliście bo miał aprobatę jeży XD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9