Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łowca potworów - grywalny czy nie grywalny?
Autor Wiadomość
Kraghul 

Skąd: Z Buczku
Wysłany: 06-11-2010, 23:46   Łowca potworów - grywalny czy nie grywalny?

Witam ! Jestem nowy jeśli chodzi o LARP-a i chciałbym się spytać o kilka rzeczy ;)
1. Czy łowca potworów jest grywalny? W sensie jest przydatny dla całego obozu?
2. Jak mógłbym nie wykosztując się stworzyć w miarę fajny strój?
3. Pomysł na postać ogólny mam ( Nie! To nie zerżnięty Geralt :) ) Ale kolega non-stop się pyta : A co, gdyby ktoś zapytałby się o to, czy o tamto.... To naprawdę jest tak ważne aby szczególiki przemyśleć w domu? W wypadku łowców to nie takie łatwe ...
 
 
Travor 

Wysłany: 07-11-2010, 00:16   

Witamy :-)
1. Każda profesja jest z założenia równie potrzebna drużynie i fabule. Jednak to, jak bardzo będziesz przydatny, zależy już od Ciebie, od Twojego zaangażowania i umiejętności wykorzystania danych Ci poprzez profesję możliwości :-)
2. Oczywiście. Jest o tym już wiele tematów, zapraszam do przeszukania forum ;-)
3. To już kwestia indywidualna. Niektórzy (jak ja) wolą sobie dogłębnie postać przemyśleć i przygotować przed obozem, inni z samym zarysem "idą na żywioł". Wszystko zależy od Ciebie. Jeżeli umiesz wiarygodnie improwizować, to wystarczy Ci najogólniejszy wymysł, a reszta wyjdzie w praniu :-)
 
 
Kraghul 

Skąd: Z Buczku
Wysłany: 07-11-2010, 00:21   

Aha :) Mam nadzieję że za rok będę już na LARP-ie, choć wolałbym od razu na Weterana iść, bo wiem o co chodzi w odgrywaniu ^^ Byłoby miło , zwłaszcza że kolega tam jedzie :)
 
 
Masza 


Skąd: Szczecin/Poznań
Wysłany: 07-11-2010, 00:47   

Kraghul napisał/a:
wolałbym od razu na Weterana iść

Nic nie stoi na przeszkodzie ;)
_________________
lastfm.pl/user/Gurthiriel
 
 
Kraghul 

Skąd: Z Buczku
Wysłany: 07-11-2010, 01:01   

To zacnie ;)
 
 
The124C41 
No good deed goes unpunished


Skąd: Outer Heaven
Wysłany: 07-11-2010, 02:41   

1. Wszystko zależy do tego, jaki to łowca potworów. Standardowy typ to zdecydowanie typ wojownika, a taki jest przydatny w każdej bitce, więc a i owszem. Oczywiście, to ogromne uogólnienie, wszystko zależy od indywidualnej postaci, ale ktoś kto umie posługiwać się bronią zawsze jest mile widziany.
3. Cóż, chcę zaznaczyć jedną bardzo ważną rzecz: na opis postaci, jej historii życiowej, oraz misji jaką chciałbyś dostać, masz 1300 znaków. A tak przynajmniej było w poprzednim roku. Mi się nie mieści nawet opis misji na przyszły rok, a co dopiero reszty. W tym roku tak mnie rozczarowało to ograniczenie, że chyba niczego ważnego tam nie wpisałem, ale potem i tak dałam radę improwizować i to do tego stopnia, że się to kadrze spodobało.
_________________
Obóz 2010 + epilog 2010 - Alexander Verlaine Marlowe, szpieg ofirski
Epilog 2011 - Calatin de Vere, niziołczy uczony
Obóz 2012 - Caius Katsulas/Alexander Verlaine Marlowe, szpieg ofirski na usługach Proroka

There's only one way for a professional soldier to die. That's from the last bullet of the last battle of the last war.
 
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 07-11-2010, 09:56   

1. Łowcę potworów dość dobrze na obozie znałam i wydawał mi się całkowicie grywalny. Dobrze posługiwał się daną mu wiedzą i spisem potworów, definiując coś, co przypominało utopca, a wcale nim nie było. Oprócz jednak historii klasowej dostał drugą misję, nieco bardziej "zwykłego" człowieka, która przyniosła mu ciekawszy wątek. Jadąc na obóz łowcą, nie nastawiaj się tylko na same potwory. Dobrze koleżanka powiedziała, łowca to praktycznie wojownik + wiedza + własna historia, którą można ciekawie wpleść. A co z tego wyjdzie? Improwiza.
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2010, 14:03   

Tu nie chodzi o to żeby być potrzebnym tylko,żeby przeżyć i dobrze się bawić :P
 
 
Kraghul 

Skąd: Z Buczku
Wysłany: 07-11-2010, 14:33   

To dobrze ;) A czy muszę walczyć jak pro i w ogóle jak mistrz szermierki aby się dobrze bawić? Mam jakieś podstawy, ale z relacji jak słyszę jak Indiana rozrąbuje na kawałki a OG grają potworami... (GULP)
 
 
Masza 


Skąd: Szczecin/Poznań
Wysłany: 07-11-2010, 14:47   

Kraghul napisał/a:
A czy muszę walczyć jak pro i w ogóle jak mistrz szermierki aby się dobrze bawić?


Nie wydaje mi się by dobra zabawa szła w parze z umiejętnością posługiwania się bronią, aczkolwiek łowca potworów powinien umieć walczyć, chociażby ze względu na swoją profesję ;) .
_________________
lastfm.pl/user/Gurthiriel
 
 
Fehu 

Skąd: Białystok
Wysłany: 07-11-2010, 16:24   

Mam nadzieję, że mi Alegzander wybaczy, że użyję go jako przykładu xd

Dobra, a wręcz jakakolwiek umiejętność walki jest kompletnie niewymagana, by dobrze się bawić. Nasz tegoroczny obozowy skryba i dyplomata chyba ani jednego ciosu w walce nie zadał [poprawcie, jeśli się mylę ;'>], ale jakże ważną rolę w całej misternej intrydze odegrał! I chyba wszyscy zgodnie stwierdzimy, że mało która postać była równie udana :']
 
 
Kraghul 

Skąd: Z Buczku
Wysłany: 07-11-2010, 17:49   

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy pisząc historię to 1.3k znaków i basta? Nie można mieć 50-60 więcej?
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 07-11-2010, 18:52   

W tym roku tak było. Może w kolejnym zwiększą limit. Jak ktoś miał przed wakacjami więcej, to mu ucinało, ale to było stanowczo za mało dla większości graczy. Petycja do kadry o chociaż 200 więcej.
I jeszcze pytanie do kadry, jak wygląda sprawa przy kontynuowaniu postaci? Czy trzeba pisać przynajmniej fragment tej historii sprzed obozu pierwszego, czy wystarczy pisać ciąg dalszy? Macie jakąś bazę danych ludzi z poprzednich obozów?
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Kraghul 

Skąd: Z Buczku
Wysłany: 07-11-2010, 18:54   

Chyba tam jest jedno już takie pytanie na forum ale zaszczyt wskazania linku zostawiam Travorowi :) :)
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2010, 19:12   

A co wy się tak rozpisujecie z tymi historiami? :P Najciekawiej jest kiedy samemu nie wie się zbyt wiele o swojej postaci i się improwizuje(wychodzi wtedy taki smok z łódką :P ) A OG też można zrobić od czasu do czasu niespodziankę i nie pisać im od razu wszystkiego :D
 
 
Kraghul 

Skąd: Z Buczku
Wysłany: 07-11-2010, 19:14   

Taaaaa :)
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 07-11-2010, 19:19   

Kraghul napisał/a:
z relacji

Z czyich ? :P Bo ja tu widzę dwie nieścisłości :P
Kraghul napisał/a:
Nie można mieć 50-60 więcej?

Nie można. Napiszesz więcej, to formularz utnie i i tak dostaniemy 1300.
Aerlinn napisał/a:
Może w kolejnym zwiększą limit. Jak ktoś miał przed wakacjami więcej, to mu ucinało, ale to było stanowczo za mało dla większości graczy. Petycja do kadry o chociaż 200 więcej.

Raczej nie zwiększą. Proponuje graczom pisać mniej pierdół, a więcej konkretów :) Piszecie projekty postaci po to, żebyśmy dopasowali wam odpowiednią misję. Okoliczności śmierci rodziców (najczęściej wymordowani wraz z całą wioską, w dzieciństwie postaci gracza) naprawdę nie są dla nas ważne. Im większy będzie limit znaków, tym krwawszy będzie opis ich śmierci ;P Krótko i na temat!
Aerlinn napisał/a:
I jeszcze pytanie do kadry, jak wygląda sprawa przy kontynuowaniu postaci? Czy trzeba pisać przynajmniej fragment tej historii sprzed obozu pierwszego, czy wystarczy pisać ciąg dalszy? Macie jakąś bazę danych ludzi z poprzednich obozów?

Mamy bazę danych. Ale zwracam uwagę, że nie ogłosiliśmy jeszcze ile lat po poprzedniej fabule i w jakim państwie gramy :)
 
 
 
Kraghul 

Skąd: Z Buczku
Wysłany: 07-11-2010, 19:23   

Relacji kolegi który na obozie już był ^^
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 07-11-2010, 19:29   

Kraghul napisał/a:
Mam jakieś podstawy, ale z relacji jak słyszę jak Indiana rozrąbuje na kawałki a OG grają potworami... (GULP)

Po primo. Indiana walczy po stronie graczy. Zazwyczaj.
Secundo. Nie OG, a BN. To chyba oczywiste, skoro masz łowić potwory to ktoś je musi grać, nie ?
 
 
 
Kraghul 

Skąd: Z Buczku
Wysłany: 07-11-2010, 19:33   

Pewnie, że tak :) Dlatego zdecydowałem się na stworzenie łowcy potworów a nie innej klasy
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 07-11-2010, 19:48   

Hodo napisał/a:
ile lat po poprzedniej fabule i w jakim państwie gramy


Dopóki nie zrobicie więcej niż osiemset lat po wstąpieniu Olafa na tron, zamierzam kontynuować. A do państwa historię się dorobi.

Hodo napisał/a:
Indiana walczy po stronie graczy. Zazwyczaj

Chyba, że jest wrogą strażniczką, która lubi odpowiedzialność zbiorową.
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Travor 

Wysłany: 07-11-2010, 21:26   

Kraghul napisał/a:
A czy muszę walczyć jak pro i w ogóle jak mistrz szermierki aby się dobrze bawić?

By się dobrze bawić na obozie, teoretycznie nie. Ale konkretnie w tej profesji... cóż, przydałyby się pewne umiejętności w tym zakresie. Dlaczego? Bo potem rzeczywiście musisz umieć załatwić BN-a odgrywającego potwora. A to, nie zawsze bywa łatwe.
Aerlinn napisał/a:
Petycja do kadry o chociaż 200 więcej.

Podpisuję ;)
Kraghul napisał/a:
Relacji kolegi który na obozie już był ^^

Nazwisko! ;)
Abdel napisał/a:
A OG też można zrobić od czasu do czasu niespodziankę i nie pisać im od razu wszystkiego :D

Taa, znam ja takich. A potem przychodzą "Patrz Travor jakiego mam questa! Przecież moja postać w życiu nie zgodziłaby się na udział w takim napadzie!" ;)
Ostatnio zmieniony przez Travor 07-11-2010, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 07-11-2010, 21:34   

Aerlinn napisał/a:
która lubi odpowiedzialność zbiorową
Ej, to był Abel, nie ja! :D

Kraghul napisał/a:
Relacji kolegi który na obozie już był ^^
Czy twój kolega był na Urwisie? ;) To by tłumaczyło nieścisłości relacji.

Aerlinn napisał/a:
Dopóki nie zrobicie więcej niż osiemset lat po wstąpieniu Olafa na tron
Nie, raczej nie będzie więcej niż 800 lat. Raczej mniej.

Aerlinn napisał/a:
Petycja do kadry o chociaż 200 więcej.
Nie. Powtarzam po Hodu ;) , wiem, ale naprawdę nie potrzebujemy więcej treści. To i tak prawie 70 historii do przeanalizowania i dopasowania misji. Wiem, że niektórzy lubią pisać, ale niechże ten talent wzorem Twoim uskuteczniają na forum, przygotowując obóz i tak jesteśmy zasypani lawiną informacji i szczegółów, z których większość to informacje śmieciowe. I mówiąc szczerze - nawet byśmy nie mieli nic przeciwko rozbudowanym historiom, gdyby nie to, że istnieje reguła - im bardziej rozbudowana i dramatyczna historia ... tym mniejsza chęć gracza do gry. Są wyjątki oczywiście, ale najczęściej wielgaśne epopeje tworzą gracze, którzy mają wyobraźnię, ale tylko teoretyczną. My potem piszemy misję, opartą na szczegółach, które gracz sobie sam wymyślił.... a gracz tej misji w ogóle nie wykonuje, bo już sam zapomniał tych szczegółów, albo w ogóle stracił zainteresowanie.

Przed obozem jeszcze sobie pomarudzę, pisząc jakieś wskazówki dla was, ale wiem, że i tak większość ich nie przeczyta, więc limit zostaje. I tak jest za duży.

Fehu napisał/a:
Dobra, a wręcz jakakolwiek umiejętność walki jest kompletnie niewymagana, by dobrze się bawić.
100% racji. Ale trzeba też myśleć przy wyborze profesji, jeśli nie chcesz walczyć, nie wybieraj walczącej profesji. Bo wyjdzie kicha.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Masza 


Skąd: Szczecin/Poznań
Wysłany: 07-11-2010, 22:01   

Aerlinn napisał/a:
Petycja do kadry o chociaż 200 więcej.


Jestem chyba mniejszością popierającą kadrę, iż 1300 znaków to odpowiednia ilość. Nie pamiętam zbyt dobrze, ale chyba nie wykorzystałam ich wszystkich ;) .
_________________
lastfm.pl/user/Gurthiriel
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2010, 22:39   

Travor napisał/a:
A potem przychodzą "Patrz Travor jakiego mam questa! Przecież moja postać w życiu nie zgodziłaby się na udział w takim napadzie!" ;)

Miałem dosyć podobnie...całkiem fajne ;)
A teraz(w trosce o OG ;) ) mam dla tych wszystkich piszących wielgaśne charakteryzacje zadanie.Napiszcie na temat swojej postaci tylko 10 słów i zmieśćcie w nich wszystko :mrgreen:
 
 
Travor 

Wysłany: 07-11-2010, 22:40   

I po co to?
 
 
Lewy 
The Diplomat


Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 07-11-2010, 22:49   

Krótkie ćwiczenie: wybierzcie swojego ulubionego bohatera książkowego (no ewentualnie filmowego, niech będzie) i opiszcie go w 1300 znaków. Daje głowę, że większość z was bez problemu da radę wypichcić w pełni zadowalający opis do tego limitu. A jeżeli da się tak opisać Geraltów, Aragornów, Konowałów czy inne Czarne i Białe Rayle, to na pewno da też radę z waszymi, wyjątkowymi niewątpliwie, bohaterami ;D
_________________
“I have a very strict gun control policy: if there's a gun around, I want to be in control of it.” - Clint Eastwood
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2010, 23:02   

Travor napisał/a:

I po co to?

Tak na próbę,żeby zobaczyć czy się uda ;D .Jeżeli tak to znaczy,że postać jest dobra jeżeli nie to znaczy,że napisaliście masę niepotrzebnych rzeczy,które i tak wyjdą na obozie.OG się o nich dowiedzą,więc zlitujcie się nad ich oczami i piszcie tylko to co potrzeba :P (wtedy będą mieli więcej czasu na przygotowania) Zresztą dobry gracz(a na SB nie ma złych graczy) potrafi nawet ze słabo zarysowanej postaci(a raczej zwłaszcza z takiej) zrobić bardzo interesującego i wyjątkowego bohatera.
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 07-11-2010, 23:35   

Abdel napisał/a:
Zresztą dobry gracz(a na SB nie ma złych graczy) potrafi nawet ze słabo zarysowanej postaci(a raczej zwłaszcza z takiej) zrobić bardzo interesującego i wyjątkowego bohatera.
No i tutaj 200% racji :) Rozbudowany życiorys tak naprawdę przydaje się tylko i wyłącznie ku satysfakcji samego gracza. W sytuacjach, gdy zostanie zapytany (lub nie ;) ) i może się pochwalić czymś w rodzaju "a w sześćdziesiątym siódmym służyłem w garnizonie na granicy z Wergundią, nasz dowódca lubił grę w polo, a kucharz, stary zgred, gotował ciągle rosół ze świstaków". Jedwabiście, potrafisz podeprzeć wiarygodność swojej postaci. Po prawdzie można to też zrobić improwizacją (co ja np. regularnie robię :D bo nigdy mi się nie chce opracowywać skomplikowanego życiorysu).
Ale takie duperele naprawdę nie są potrzebne do przydzielenia Wam misji!!!! :roll: Chcecie pisać obszerny życiorys? Piszcie. Wydrukujcie i zabierzcie na obóz, aby się nim posiłkować (w sensie wspierać, nie zjeść :P ) w trakcie gry. A nam do przydzielenia misji dajcie konkrety!!! Najlepiej w podpunktach. Po to nam ta cała ankieta, bo potrzebujemy krótkich, lakonicznych odpowiedzi, żeby potem nie było "moja postać by tak nigdy".... Skoro dostałeś niepasującą misję, to:
a) dostałeś losową misję, bo nie przysłałeś lub przysłałeś niejasną ankietę
b) źle zrozumiałeś pytania w niej i odpowiedziałeś niezgodnie z logiką postaci


...
Aaa, no i jest jeszcze jedna przyczyna elaboratów... :mrgreen: Bo większość z Was ma problemy ze sztuką wyboru :D Zamiast wybrać narodowość - wybieracie pięć, przez mamę, przez tatę, przez nianię, wychowanie i porwanie najlepiej :P . Zamiast wybrać profesję - opisujecie drogę życiową przez dziesięć zawodów, od zbieracza szyszek do płatnego zabójcy. A my mamy potem domyślić się rysu psychologicznego tej postaci....? :roll: I też byłoby fajnie, gdybyście chociaż sami pamiętali, co tam zamieściliście, i robili z tego użytek w grze....

No :P
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
The124C41 
No good deed goes unpunished


Skąd: Outer Heaven
Wysłany: 08-11-2010, 00:55   

Cytat:
A teraz(w trosce o OG ;) ) mam dla tych wszystkich piszących wielgaśne charakteryzacje zadanie.Napiszcie na temat swojej postaci tylko 10 słów i zmieśćcie w nich wszystko :mrgreen:


Kusisz mnie... mogę się posiłkować stroną internetową?

Cytat:
Krótkie ćwiczenie: wybierzcie swojego ulubionego bohatera książkowego (no ewentualnie filmowego, niech będzie) i opiszcie go w 1300 znaków.


A to też kuszące. Mogą być tylko literaccy bądź filmowi?

Cytat:
Aaa, no i jest jeszcze jedna przyczyna elaboratów... :mrgreen: Bo większość z Was ma problemy ze sztuką wyboru :D Zamiast wybrać narodowość - wybieracie pięć, przez mamę, przez tatę, przez nianię, wychowanie i porwanie najlepiej :P . Zamiast wybrać profesję - opisujecie drogę życiową przez dziesięć zawodów, od zbieracza szyszek do płatnego zabójcy. A my mamy potem domyślić się rysu psychologicznego tej postaci....? :roll: I też byłoby fajnie, gdybyście chociaż sami pamiętali, co tam zamieściliście, i robili z tego użytek w grze....


Indeed. Ja mam problemy ze sztuką wyboru - nie z wyborem narodowości czy profesji, gdyż jeżeli kusi mnie kilka opcji, wybieram i jedną i resztę zostawiam na rezerwowe postaci. Ale nie jestem w stanie odgadnąć które elementy przeszłości postaci są ważne, a które nie. Co się tyczy rysu psychologicznego... Planowałam swoją postać zupełnie inaczej, jednak wydarzenia na obozie znacznie zmieniły moją koncepcję i sposób odgrywania, więc nawet gdybym wysłała kompletny character sketch, i tak by to nie pomogło.
_________________
Obóz 2010 + epilog 2010 - Alexander Verlaine Marlowe, szpieg ofirski
Epilog 2011 - Calatin de Vere, niziołczy uczony
Obóz 2012 - Caius Katsulas/Alexander Verlaine Marlowe, szpieg ofirski na usługach Proroka

There's only one way for a professional soldier to die. That's from the last bullet of the last battle of the last war.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14